Mozgalmas hétvégén vannak túl az Asztalitenisz Sport Club Kalocsa (ASCK) fiatal versenyzői: május 23-án Kiskunfélegyházán, egy nappal később pedig Mohácson álltak asztalhoz a klub játékosai, akik több szép eredménnyel és értékes tapasztalattal térhettek haza.
Szombaton Bolvári Bogi és Ujházi Lola a Diák Kupa versenysorozat félegyházi állomásán, két korcsoport egyéni versenyszámában indult.
A III-IV. korcsoport selejtezőjéből mindketten II. helyen jutottak a főtáblára. Bogi a negyeddöntőben, Lola a nyolcaddöntőben búcsúzott ebben a kategóriában.
Az V-VI. korcsoport selejtezőjében Lola 3 győzelemmel, csoportelsőként jutott a kieséses szakaszba, ahol a negyeddöntőig jutott. Boginak nem sikerült a továbbjutás, 2 győzelem/ 1 vereség mérleggel, "körbeverés" után vigaszágra került és a négyközé jutásért, döntő szettben maradt alul.
Svecz Olga vasárnap Mohácson, a Mohács Kupa II. osztályú ranglista verseny, U19 leány egyéni versenyszámában állt asztalhoz. A selejtezőcsoportjából első helyen jutott a legjobb 16 közé és kiemeltként, játék nélkül a nyolcaddöntőbe. A negyed- és elődöntőt szettveszteség nélkül hozta, döntőbe jutott.
Az ASCK fiataljai ismét bizonyították, hogy kitartással és szorgalommal egyre komolyabb sikereket érhetnek el az utánpótlás-versenyeken.
Ezúton is gratulálunk nekik!
Forrás és kép: Farkas Zoltán
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!