Rendhagyó könyvbemutatóra került sor március 21-én az Astriceum Érseki Múzeumban. A Fraknói Kutatócsoport és a Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár közös eseményén két kötetet, egy tanulmánykötetet és egy forráskiadványt is a közönség elé tártak az előadók.
A megjelenteket dr. Bábel Balázs, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke köszöntötte, aki beszédében hangsúlyozta: mindkét kötet egyházmegyénket érinti, így fontosnak tartotta, hogy bemutatójuknak is városunk adjon otthont.
Az egyik az egyházmegye belső életét mutatja be, a másik inkább a külsőt, ami kapcsolódik az egyházpolitikával, a külső történelemmel”– mutatott rá dr. Bábel Balázs, aki a 2023 augusztusában, Kalocsán megrendezett IX. Fraknói Nyári Akadémia eseményeit is felidézte, ugyanis az akkor elhangzott előadások adták az eseményen bemutatott egyik kötet, A kalocsai érsekség évszázadai alapját, melyben az egyik szerkesztő, Sági György szerzőként is jegyez egy tanulmányt.
A köszöntőt követően Jávor Miklós történész, a Fraknói Kutatócsoport külső tudományos munkatársa mutatta be A kalocsai érsekség évszázadai címet viselő kötetet, mely Kanász Viktor és Sági György szerkesztői munkájának köszönhetően jelent meg.
A Kalocsai Főegyházmegye plébániáinak jelentése a II. Vatikáni Zsinat utáni liturgikus reformok végrehajtásáról (1967) című forráskiadványt – melynek szerkesztői Kiss Gábor és Lakatos Andor – Szakály József címzetes prépost, topolyai esperes-plébános mutatta be.
A könyvbemutató visszanézhető ASTRICEUM Érseki Múzeum YouTube-csatornáján, az esemény részletes, szakmai beszámolója pedig a Fraknói Vilmos Római Történeti Kutatócsoport honlapján olvasható.
A Fókuszban Podcast legújabb adásában a május 9-11. közt megrendezésre kerülő II. NemArt Fesztiválról beszélgetünk vendégeinkkel, akiktől megtudtuk: Netflix-sorozatokban közreműködő zeneművészek és nemzetközileg elismert magyar képzőművészek is érkeznek városunkba!