Május 22-én elstartol a négynapos Pünkösdi Utánpótlás Kézilabda Torna, rövidebb nevén a Pünkösdi Kupa, amelyet az idei évben immáron huszonhetedik alkalommal rendeznek meg Kalocsán és a környező településeken. A Fókuszban Podcast legújabb adásában Tamás Donát szervezővel beszélgetünk az idei programról, illetve arról is, hogy mit adhat a fiataloknak a kézilabda.
Négy éve szervezőként, illetve korábban játékosként is hozzájárult a Pünkösdi Kupa sikeréhez Tamás Donát, aki a rendezvény kommunikációs tevékenységéért felel. Amint a beszélgetés elején kiemelte, nagyon fontosnak tartja ezt a kupát, ugyanis nemcsak a sportolásról szól, hanem a közösségépítésről és az összetartozásról.
Ez a torna meghatározó része lehet akár egy profi pályafutást kezdő játékos számára, hiszen több magyar válogatott kézilabdázó is jelen volt már a tornán. És talán mondhatom azt is, hogy ez a torna adta meg az alapkövét a pályafutásuknak.”– fogalmazott stúdiónkban a szervező, aki továbbá kiemelte:
Az a hangulat, ami a csarnokban van, egyszerűen felemelő”A Gézengúz UKC és a Bács-Kiskun Vármegyei Kézilabda Szövetség által szervezett torna a korábbi évekhez hasonlóan több településen zajlik egyszerre, négy napon keresztül. Mint Tamás Donát elmondta, ez azért fontos, hogy minél több csapatot tudjanak fogadni és elszállásolni – többek között Debrecenből is érkeznek játékosok.
A legfiatalabbakat és az ifjúsági korosztályt is megszólító Pünkösdi Kupa pedig több, mint egy verseny: a szervező rámutatott, rendszeresen kötődnek új barátságok, azonban nem feledkeznek meg a célról sem a résztvevők, mindenki győzni szeretne, a fiatalabbaknál azonban természetesen a sport megszerettetése, tudásuk fejlesztése az elsődleges.
A Kalocsát, Kecelt, Kiskőröst, Soltot, Soltvadkertet, Paksot, Faddot és Tolnát is átfogó négynapos kupa során számos programmal készülnek a sportolóknak és a szurkolóknak, azonban arra is buzdítják a csapatokat, hogy fedezzék fel a környéket, ismerkedjenek meg térségünk értékeivel – tudtuk meg Tamás Donáttól.
Podcastműsorunk vendége továbbá felhívta a figyelmet, hogy érdemes lesz a Magyar Kézilabda Szövetség és a Pünkösdi Kupa közösségi oldalát is figyelemmel kísérni, ugyanis folyamatos bejelentkezésekkel tájékoztatják majd azokat a szurkolókat is, akik nem tudnak személyesen részt venni az eseményen, amelynek látogatása ingyenes.
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!