Az előző években a megyei önkormányzat a kitűzött céljait teljesítve hatékony lépéseket tett, hogy megyénk borászatai, borturisztikája új lendületet vehessen. Egy határon átnyúló pályázat tette lehetővé, hogy képzések, marketinganyagok, rendezvények, lehetőséget teremtsenek arra, hogy közösségben, közös célokért tudjanak együttműködni a megyei borászatok, szolgáltatók.
Hajóson a Cabernet Látogatóközpontban Hajós városának jövőbeni fejlesztési terveiről, a Duna borrégió lehetséges fejlesztési és marketing irányairól egyeztetett a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat stratégiai kabinetje és az érintett szereplők.
A megbeszélésen Gál Zsombor, a Magyar Turisztikai Ügynökség borturisztikai szakértője tájékoztatta a megyei érintetteket, hogy milyen lehetőséggel, felületekkel online és offline megoldásokkal tudják segíteni, támogatni a Duna–Tisza közi borturisztikát.
A MEGYEI BOROK TELJES MÉRTÉKBEN BELESIMULNAK A MODERN TRENDEKBE, AMELYEKBEN A KÖNNYED, ILLATOS, ALACSONY ALKOHOLTARTALMÚ BOROK KERÜLNEK ELŐTÉRBE.
Bács-Kiskun megye a legtöbb szőlő- és bortermelő régió, amely elismertetése, helyzetbehozása az önkormányzat egyik kiemelt feladata, célkitűzése, amely fontos része a megyei turizmusnak.
A szakértő elmondta, hogy
EGY 2019-ES FELMÉRÉS ALAPJÁN, A HAZAI TURISTÁK 20%-A RÉSZT VETT A BORTURIZMUSBAN, 10%-A KIFEJEZETTEN ILYEN CÉLLAL KERESTE A LEHETŐSÉGEKET.
Megyénk borturizmusát színesítik, kiegészítik azok a már meglévő látnivalók, turisztikai attrakciók, fürdőhelyek, gasztronómiai kínálat, amelyek így egyedülálló kínálattá teljesednek ki. A kialakult és kialakulóban lévő borutakra felfűzhető élmények teszik teljessé a kínálatot, hogy Bács-Kiskun kedvelt célpontja lehessen a hazai borturizmusnak.
A Fókuszban Podcast legújabb adásában a május 9-11. közt megrendezésre kerülő II. NemArt Fesztiválról beszélgetünk vendégeinkkel, akiktől megtudtuk: Netflix-sorozatokban közreműködő zeneművészek és nemzetközileg elismert magyar képzőművészek is érkeznek városunkba!