A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti összefoglalója szerint az elmúlt héten 2392 sofőr lépte túl a megengedett sebességhatárt a vármegye útjain.
A szabálytalankodók legalább 50 ezer forintos bírságra számíthatnak, a legsúlyosabb esetben pedig 468 ezer forintot kell fizetnie annak az autósnak, aki Soltvadkertnél 50 helyett 127 km/h-val hajtott.
A rendőrök ezen felül 18 ittas vezetőt igazoltattak, egyikük balesetet is okozott. Mindannyiuk ellen eljárás indult, jogosítványukat bevonták.
A múlt héten 76 közlekedési baleset történt a vármegyében, ezekben 28 ember sérült meg. Egy eset Kecskeméten történt: egy 29 éves kerékpáros szabálytalanul próbált áthajtani egy kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, összeütközött egy autóval és elesett. Szerencsére könnyebb sérülésekkel megúszta.
A rendőrség nyomatékosan kéri a bicikliseket, hogy a zebrán minden esetben szálljanak le, és tolva keljenek át az úton, mivel a gyalogátkelőhelyen csak a gyalogosok élveznek elsőbbséget.
Forrás és kép: police.hu