A Paksi Atomerőműben járt, majd a Paks II. projektről tájékozódott Emmanuel Brutin, a nucleareurope főigazgatója. Az európai atomenergia-ipart összefogó szövetség első embere azt mondta, nagyon meggyőzőek a magyar villamosenergia-rendszer adatai. Felidézte, hogy tavaly Magyarországon a megtermelt áram 71,5%-át karbonmentesen állították elő, ennek mintegy háromnegyedét a Paksi Atomerőműben. Véleménye szerint olyan európai szabályozásra van szükség, amely nemcsak a megújuló, hanem az alacsony karbonkibocsátású forrásokat is támogatja.
*Támogatott tartalom
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!