Május 10-én ünnepli az Országos Mentőszolgálat születésnapját, 1887-ben ugyanis ezen a napon kezdte meg szolgálatát a Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, 1948-ban pedig ekkor alakult meg az Országos Mentőszolgálat. A mentők napjához kapcsolódva május 11-én ismét nyílt napot tartott a kalocsai mentőállomás, az Életmentők Kalocsai Mentőalapítvány közreműködésével.
Évről évre egyre több érdeklődőt vonz a kalocsai mentőállomás nyílt napja, amely bár elsősorban a gyermekek számára tartogat izgalmakat, az idei évben több felnőtt programmal is készültek a szervezők.
Amint Kissné Szücs Anita mentőtiszt portálunknak elmondta, ezen a napon kvízzel, csecsemő- és felnőtt-újraélesztési bemutatóval, valamint a legkisebbeknek sok-sok játékkal készülnek.
Az idei évben a szeszélyes tavaszi időjárás miatt a programok beköltöztek a mentőállomás garázsába, ennek köszönhetően a mentőautók az udvaron foglaltak helyet – persze csak azok, amelyek nem voltak épp úton, hiszen a munka, az életmentés ilyenkor sem állhat meg.
Forrás: Kiss Dániel/KALOhírek
Az érdeklődők a játékos feladatok mellett a mentőautókat is felfedezhették, fotózkodhattak benne, a nyílt napra pedig Kalocsa mellett többek között Homokmégyről és Uszódról is érkeztek gyerekek.
Kissné Szücs Anita örömét fejezte ki, hogy több olyan iskolás csoport is érkezett, akik nem először találkoznak velük, ugyanis iskolai programokat is szoktak tartani, például osztályfőnöki órán – így voltak már rutinos ”kismentők”.
Forrás: Kiss Dániel/KALOhírek
Az idei évben a kötözés bizonyult a legnépszerűbbnek. A főszervező kiemelte: a felnőtteknek talán „morbidnak” tűnhet a sok művér, de a gyerekeknek nagyon tetszik, játékként tekintenek rá.
Észrevétlen módon megtanulják azt, hogy hogyan kell kötözni egy ilyen felszíni sérülést akár, és a következő alkalommal, amikor találkozunk, vagy jövőre, amikor a mentők napja lesz, akkor már rutinosan fognak kötözni, és tudunk még egy szintet lépni majd vele. Úgyhogy nekik játék, nekünk oktatás.”– mutatott rá a mentőtiszt, aki megerősítette: jövőre ismét lesz nyílt nap!
A Fókuszban Podcast legújabb adásában Tamás Donát szervezővel beszélgetünk a mai nappal induló, négynapos Pünkösdi Kupáról, amelyet idén 27. alkalommal szerveznek meg.