A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál a közelmúltban tett sikeres mestervizsgát követően augusztus 26-án, csütörtökön rendeztek mesterlevél-átadó ünnepséget Kecskemét főterén. A frissen végzett 42 mester között egy kalocsai autószerelő, Vén István és két fodrász, Benke Nikolett és Papp Gyöngyi. A szomszédos kiskőrösi járásból Imrehegyről és Kiskőrösről egy-egy autószerelő, Császártöltésről egy fodrász vette át a szakmák diplomájaként is aposztrofált mesterlevelet.
Gaál József, a kamara elnöke köszöntőjében kiemelte:
Komoly szakmai tudást és presztízst jelent, ha valaki mester a maga szakterületén. Ugyanakkor ez felelősséggel is jár, hiszen ápolni kell a hagyományokat, emellett hangsúlyt kell helyezni az utánpótlás oktatására.”Ebben az évben autószerelő, fodrász, gázfogyasztóberendezés- és csőhálózatszerelő, valamint kozmetikus szakmákban összesen 42-en tettek sikeres tanúbizonyságot magas szintű szakmai tudásukról.
Gaál József, a kamara elnöke, egyben az adott szakma mestervizsga-bizottságának elnöke szerint
a mestervizsga-tanfolyam elvégzése komoly presztízst jelent, ami sikeresebbé teszi magát a vállalkozó mestert is. A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara azzal is segíti a szakembereket, hogy a mestervizsga mellett az ehhez szükséges képzést is megszervezi. A vizsgáztatást is az iparkamara szakemberei végzik, így garantált a magas színvonal.”A mestervizsga a szakemberek szakmai fejlődési folyamatában jelentős mérő-, értékelő és minősítő szintet hivatott képviselni. A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalkozások munkafolyamatainak irányításához, szakmájuk, hivatásuk tovább örökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez. A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és az egzisztenciális életpályamodell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását.
Továbbá a célja az is, hogy tanúsítsa a vállalkozás működtetéséhez szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Teremtse meg a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját.
A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara fő törekvése, hogy a mestervizsga mind a közvélemény, mind pedig a vállalkozói társadalom értékrendjében a tényleges jelentőségével arányos megítélés alá essék – olvasható a kamara honlapján.
Augusztus 26-án Gaál József a mesterleveleket átadta, és ezzel mesterré avatta a négy szakmát képviselő, összesen 42 szakembert: autószerelő (12 fő), fodrász (8 fő), gázfogyasztóberendezés- és csőhálózatszerelő (16 fő), valamint kozmetikus (6 fő).
Ahogy az utóbbi években tapasztalhattuk, a gyakorlatorientált duális szakképzés szempontjából kiemelten hangsúlyos, hogy minél több mester legyen a legkülönbözőbb szakterületeken.
Ezúton is gratulálunk a frissen végzett mestereknek!
Forrás: bkmkik.hu