Itt találod az összes cikket a „Zoom” témában!
Az áldásból nem maradtak ki a helyszín biztosítására érkező rendőrök személygépkocsijai és a rendőrkapitányság használatában lévő szolgálati autók sem.
Erdei ismét maradandó élményt nyújtott a résztvevők számára.
A Kalocsai Bokréta Népművészeti Egyesület tagjai mutatták be a Kalocsai Kézműves Kör által készített egyedi ruhadarabokat, melyek az íróasszonyok által megrajzolt virágok, a hímzés által elevenednek meg, színesednek ki és kelnek életre.
A főpolgármester, dr. Pascal Bader első kalocsai látogatása során viszonozta a meghívást, így városunk delegációja június utolsó hétvégéjén Németországba utazott, hogy részt vegyen a Haft-ond Hokafescht-en, a város nagymúltú fesztiválján.
Különleges alkalomra gyűltek össze idősebb hölgyek és férfiak az elmúlt hétvégén: a csapat a hatvanötéves osztálytalálkozójukat ünnepelhette.
A városok folyamatosan nyüzsgő élete számtalan remek lehetőséget tartogat a fotósok számára. Nemcsak a benne élő, dolgozó és közlekedő emberek teremtenek megörökítendő pillanatokat, de az építészet, a fények és a természet nem szokványos jelenléte is remek témát adhat a művészeknek.
Június 18-án, vasárnap délelőtt az érseki nagymise előtt a Szent István király templomban tartott reggeli miséről indultak a hívek a Jézus Szíve búcsúi körmenetre.
A polgármester úr szerint Kalocsa gazdasági megerősödésében nagy lehetőség lesz az épülő erőmű.
A Pünkösdi Népművészeti Fesztivál egyik fő célja Kalocsa hagyományos értékeinek megőrzése és népszerűsítése, melynek egyik leglátványosabb programja a Városházától induló menettánc volt.
A Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban megtartott nagyrendezvényen Kalocsa város 31. alkalommal képviseltette magát.
Kocsis Anna és férje Attila - a világutazó fiatal házaspár- 7 nap alatt 1000 km-t tett meg Thaiföld északi részén, melyről képes beszámolóval kedveskednek. Kövessétek a KALOhíreken velünk utazásukat!
A kalocsai származású Dudás Roland fotóira a Natoinal Geographic szerkesztősége is felfigyelt, a híres portál gyors egymásutánban négy képét közölte.
Töce lencsevégre kapta a március végi hóesésben is csodálatosnak mondható tájat, ezzel biztatva mindenkit arra, hogy lássa meg a szépet, bárhol!
A gyerekek boldogságáról mindennél többet mond néhány fotó, és egy a Mandula bulin készült videó.
Nézd meg a hóval borított Géderlakot egy fotós szemével! Török Töce Tibor ismét csodálatosat alkotott.
December 2-án, havazással kezdődött advent, a karácsonyra történő lelki felkészülés négy vasárnapon át tartó időszaka. A sétálóutcába újra nyüzsgés és ünnepi fények költöztek, barátságos motoros Mikulások szaloncukorral, az önkormányzat munkatársai adománygyűjtéssel, jó tett helyébe forralt borral, teával és zsíros kenyérrel kedveskedtek az ünneplőknek.
Elmentek a fiúk. Az oroszok bejövetelére és a 27 évvel ezelőtti távozásukra tényként biztosan emlékezni fogunk. Ittlétük mindennapjait nem tudjuk elfelejteni, hiszen láthatjuk, hogyan lett a volt szovjet laktanyából mára egy komplett szellemváros.
Hétvégén Kalocsa is teljesen behavazódott. A nagyobb forgalmat bonyolító utak városszerte jól járhatók, de sajnos nem ez az általános, a legtöbb helyen jégpáncél nehezíti a közlekedést. A csúszós utakkal nem csak az autósoknak, hanem a kerékpárosoknak és a gyalogosoknak is meg kell küzdenie, ha A pontból B pontba szeretnének eljutni. Fotókkal illusztrálva foglaltuk össze, hogy milyen a (hó)helyzet a városban.
Péntek délelőtt már valamennyi sátor és kirakodó hely a helyén állt, a szervezők és a kitelepülők az utolsó simításokat végezték ideiglenes, érsekkerti bázisukon. A Paprikafesztivál délután négykor startol!
Kora hajnaltól csapott le térségünkre a napokkal előre jelzett vihar, amely átmenetileg véget vetett a kánikulának, és sokfelé nagy károkat okozva vonult végig az országon, sok munkát adva a Katasztrófavédelem munkatársainak. A fő gócpont Baja térségére esett, de járásunkban is többfelé kellett beavatkozniuk.
Olyan helyeket igyekeztünk tegnap Kalocsán felkeresni, ahol ideális teret hoztak létre azok számára, akiket a sport szeretete, egy-egy meccs izgalma vonz bizonyos estéken a vendéglátóhelyekre.
Az új nagy parkolóban már felállították a rendezvénysátrat és a vidámpark egy részét, üzemel a szökőkút és csinosítják a Platán Rendezvényközpontot is. Közben a közmunkások tereprendezéssel szépítik a környezetet.
Péntek este a Városi Sportcsarnok bálteremmé változtatott küzdőterén gyűltek össze a kalocsai önkormányzat munkatársai, a város intézményeinél és a polgármesteri hivatalban dolgozók, hogy a járás településeiről érkezett vendégekkel kiegészülve zenés, táncos mulatságon űzzék el a telet.
Jövő hét végén zárják a Kalocsa Szíve projektet. Természetesen a fizikai munkálatok még tovább folynak egészen ez év végéig. Az ünnepélyes projektzárás előtt egy héttel új aspektusból igyekeztünk ráközelíteni Kalocsa legnagyobb turisztikai beruházására.
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!