Tizenhárom pedagógus és valamennyivel több szimpatizáns gyülekezett ma (szerda) reggel a Szent István Gimnázium bejárata előtt, hogy kifejezzék közoktatással való elégedetlenségüket, és hogy a kormányt rábírják: érdemben változtasson azon. Az iskolában maradó tanárok eközben megtartották az órákat, azok a diákok pedig, akiknek tanára csatlakozott a szimpátiatiltakozáshoz, a díszteremben fizikai kísérleteket bemutató oktatóanyagot néztek.
Mint ismeretes, március 30-án reggel 8 és 9 óra között országszerte tanárok vonultak az iskolák elé.
Erre az időre hirdetett polgári engedetlenségi akciót a Tanítanék Mozgalom, melynek keretében a tanárok azzal tiltakoztak, hogy kivonultak az iskolákból, és arra kértek minden, a céljaikkal egyetértő, velük szolidaritást vállaló embert, hogy ők is menjenek az iskolák elé, mert abban hisznek, hogy együtt képesek erőt képviselni, és változásokat elérni az oktatásügyben.
Portálunkon már tegnap megírtuk, hogy információink szerint a Szent István Gimnázium tantestülete megvitatta a szakmapolitikai mozgalom fölhívását, azonban a tanárok túlnyomó többsége nem tartotta kívánatosnak az e formában történő kiállást, még akkor sem, ha egyébként a célokat nem vitatja.
Abban azonban egyöntetű volt a kollektíva véleménye, hogy amennyiben valamelyikük szeretné a polgári engedetlenségi mozgalomhoz való nyílt csatlakozással kifejezni rokonszenvét a szervezők és az általuk összeállított követelések iránt, akkor az órarend szerint rábízott gyermekek felügyeletéről gondoskodnak majd a többiek, így biztosítva kollégáiknak, hogy élhessenek a véleménynyilvánítás szabadságával.
A reggeli akció idején a várakozásoknak megfelelően így nem a teljes kollektíva, annak körülbelül a fele vonult az utcára, hogy kifejezze szimpátiáját a szakmapolitikai csoportosulás céljaival, mindenekelőtt azzal a 12 ponttal, illetve az ultimátummal, amelyet a 12 ponttal kapcsolatban március 23. éjfélig hirdettek meg.
Munkatársunknak a szimpatizánsok soraiban megjelent Keleti Sarolta is azt hangsúlyozta, a gimnázium tiltakozása nem intézményi szintű,
demonstrációjuk tisztán a szakmai célok támogatásáról szól, mellőzve mindennemű politikai üzenetet.
Az egybegyűltek magánemberként, magánvéleményt nyilvánítva jelentek meg.
A pedagógus azt is nyomatékosította: az iskola tanulói semmiféle hátrányt nem szenvedtek, a demonstráció ideje alatt is hasznosan töltik az időt. Mint megtudtuk, azok a diákok, akiknek tanára csatlakozott a szimpátiatiltakozáshoz, a díszteremben fizikai kísérleteket bemutató oktatóanyagot néztek,
az elmaradt órákat pedig későbbi időpontban pótolni fogják.
Az akció egyórás volt, 9 óráig tartott. Az oktatás ezután a szokott módon folytatódott.