Font Sándor országgyűlési képviselő április 27-én, pénteken 14 órakor dr. Beszedics Orsolyától, a választási bizottság elnökétől a városháza dísztermében ünnepélyes keretek között vette át országgyűlési képviselői megbízólevelét. A Bács-Kiskun Megyei 3. számú választókörzet régi-új országgyűlési képviselője ezúttal is a választópolgárok döntő többségének bizalmából, immár hatodik alkalommal foglalhatja el helyét négy évre a parlamentben.
Az eseményen a választókörzet számos polgármestere, a Fidesz kalocsai csoportjának vezetői, valamint a járási és a városi közigazgatás vezető munkatársai is megjelentek. A megbízólevél átvételére feleségével érkező Font Sándort elsőként a választási bizottság elnöke, dr. Beszedics Orsolya köszöntötte, aki elmondta: a megbízólevél átadásának időpontját az késleltette, hogy a választási bizottság a választások eredményét a vonatkozó jogszabályok szerint határidőben megállapította, de az ellen egy fellebbezés érkezett, amit a Nemzeti Választási Bizottság bírált el. A legmagasabb választási fórumon a helyi választási bizottság eredményt megállapító határozatát jóváhagyták, amely így jogerőre emelkedett.
Mint elhangzott: ennek megfelelően az érvényesen leadott szavazatok száma 46069 darab volt. Ebből a legtöbb érvényes szavazatot, 24515 darabot, az érvényes szavazatok több mint 53 százalékát Font Sándor, a FIDESZ-KDNP közös képviselőjelöltje szerezte meg.
Ezzel az eredménnyel Font Sándor lett, illetve maradt a Bács-Kiskun Megyei 3. számú országgyűlési választókörzet országgyűlési képviselője.
A választási bizottság elnöke az eredmény kihirdetése után gratulált Font Sándornak, majd átnyújtotta számára a megbízólevelet.
Font Sándor az elismerő tapsot megszakítva, mondanivalóját hangjában érezhető meghatódottsággal azzal kezdte: megválasztott országgyűlési képviselőként hatodik alkalommal szólalhat meg. Mint felidézte, 2014-ben azzal kellett szembenéznie, hogy az új választókörzeti határoknak megfelelően immár 19 települési önkormányzat tartozik hozzá a korábbi 13-al szemben.
Az új választókerületi központ, Kalocsa önmagban új kihívás volt, hiszen amellett, hogy a választókörzet legnagyobb lélekszámú települése, járási központ, de egyben érseki székely is, ami a sok intézmény mellett jelentős rendezvényszámot generált minden évben.
A megválasztott képviselő annak a véleményének adott hangot: választási győzelmét az is megalapozta, hogy a kampány időszakát négy évre nyújtotta el, nehogy akkor kelljen bemutatkozni, amikor a köztársasági elnök kiírja a választásokat.
Font Sándor külön is megköszönte mindazoknak a szavazatát, akik a voksukkal támogatták, majd azoknak fejezte ki elismerését, akik a mellette szóló kampányban sokat dolgoztak azért, hogy ez a szép eredmény megszülethessen. A képviselő feleségéhez fordulva megköszönte a családja támogatását, amely nélkül nem érte volna el, hogy 1998 óta a szavazatok relatív többségét, 2002 óta a szavazatok abszolút többségét megszerezve legyen a térség országgyűlési képviselője.
Font Sándor a vetélytársairól sem feledkezett meg. Ahogy mondta, a legtöbbet nem ismerte. Ám a parlamenti pártok képviselőjelöltjeivel kezdeményezésére találkozott a kampány során. Ezen a találkozón közösen elfogadták, hogy az esetleges kritikáikat, inkriminált helyzeteket úgy oldják meg, hogy lehetőleg ne kerüljenek az országos média hírfolyamába. A megállapodást, az „etikai tűréshatárt” sikerült betartani, amiért köszönet jár mindenkinek.
A képviselő érdekesnek nevezte, hogy
a sok induló közül csupán egyik vetélytársától, Suhajda Krisztiántól kapott személyes gratulációt
a választási győzelemért. Nyugodtan alszik emiatt, de mégis sajnálja, hiszen bármilyen verseny végén a résztvevők attól függetlenül kezet fognak egymással, hogy az adott mérkőzést ki nyerte. Szerinte ezt a minimális etikettet mindenkinek illet volna betartani, ugyanis egy hajóban eveztek, a választók bizalmáért versenyeztek. Ez egy új fejlemény, mert a korábbi választások alkalmával azt valamennyi induló megtette. A képviselő azt ígérte: az EU és az önkormányzati választások alkalmával mindenkit arra fog ösztönözni, hogy ilyen vonatkozásban is azt erősítsék a választópolgárokban, hogy a politika szereplői – róluk kialakult sztereotípiák ellenére – etikusan, kulturáltan viselkednek.
Font Sándor az előttünk álló négy évről szólva azt ígérte: ahogy eddig, a jövőben is valamennyi település számíthat a támogatására.
Minden egyes város, község adott ügyének a katalizátora szeretne lenni.
Mint emlékeztetett, nagy kihívások előtt áll a választókörzet. A Paks II. beruházás és a Kalocsa-Paks Duna-híd olyan stratégiai célkitűzések, amelyek valamennyi következménye komoly hatással lehet az önkormányzatokra és az itt élő emberekre.
A képviselő a fejlesztések fő sodorvonalhoz sorolta a kalocsai kórház kapacitásának bővítését, valamint a Budapest-Belgrád vasútvonal duplasávossá építését,
az ehhez kapcsolódó árumegállító képesség megteremtését.
Font Sándor beszédében külön is kitért Soltra, amely korábban nem tartozott a választókörzetéhez, de úgy „örökölt meg”, hogy ugyan város, de nincs egy sportcsarnoka, egy nagyobb fedett sportlétesítménye. A választókörzet három pólusa, Kalocsa, Solt, Kiskőrös, mint a körülöttük lévő települések centrumai, jó értelemben vetélkedhetnek is a fejlesztésekben.
A képviselő azzal zárta mondanivalóját: arra kapacitálja az egyes települések vezetőit, hogy a jövőre nézve is legyenek olyan innovatív ötleteik, amelyek megvalósítását az ország egyre javuló gazdasági helyzete velük közösen lehetővé tesz.
Az ünnepség az országgyűlési képviselői kedvenc versének, Kányádi Sándor: Nyergestető című művének meghallgatásával, majd pezsgős koccintással zárult.