Sorban az ötödik kötet kiadására készül a „Kalocsai szó és kép” antológiás gyűjtemény szerkesztőcsapata. A korábbi négy, vaskos kiadványban már megannyi ismert és feltörekvő kalocsai és környékbeli, illetve ide kötődő tehetséges irodalmár és képzőművész bemutatkozott, most új műveket, és új arcok felbukkanását várják.
Október 28-ig, a jelentkezési feltételek lényegesen nem változtak az elmúlt évek kiírásaihoz képest. A pályaműveket beküldők számára könnyebbség lehet, hogy mind az írások dokumentumait, mind a képzőművészeti alkotásokról készült, nagy felbontású képeket e-mailben lehet beküldeni. Az irodalmi műveket a nemeth21@freemail.hu, míg a fotókat a szokepkalocsa@gmail.com címre várja a szerkesztő-bizottság, amelynek képviseletében Balogh Csaba Zoltánt kérdeztük a fontosabb tudnivalókról.
- Az alkotói vénával rendelkező középiskolásokat is megszólítottuk a kiírás során, tájékoztatókat eljuttatva valamennyi helyi oktatási intézménybe. Nagyon bízunk benne, hogy tőlük is érkeznek majd anyagok – így a szerkesztő, aki elárulta, hogy az október 28-i határidőt azért tűzték ki ilyen szorosra, mert szeretnék mielőbb a nyomdába küldeni a leválogatott anyagokat.
Bár ez nem hangzott el a beszélgetésben, de vélhetően ezúttal is célja a bizottságnak, hogy karácsony környékére időzítse a nagysikerű tetralógia ötödik „fejezetének” fizikai formában történő megjelentetését.
- A beküldendő irodalmi anyagok maximum 15 oldal hosszúságúak lehetnek, amelyből próza esetében 10, versek közül 8 oldalnyi kerülhet majd a végleges kiadványba. A képzőművészeti alkotásokról készült, hozzánk eljuttatott 4 fotó közül 2-t fogunk beválogatni a könyvbe – mutat rá Balogh Csaba Zoltán, hozzátéve, hogy az „újoncoktól”, magyarán azoktól a kötetbe kerülésre először pályázó tehetségektől, akik nem jelentek meg az előző négy kiadványban, várnak egy 6-8 sor terjedelmű bemutatkozást, és egy róluk készült, jó minőségű fotót is a küldött e-mailben.
Kérdésünkre Balogh Csaba Zoltán megerősítette, hogy az antológia következő könyvének megjelenésén dolgozó csapat munkájának továbbra is Németh Sándor irodalmár a fő motorja, mint a szerkesztőbizottság elnöke, de Gróf József költő és Kiss István rajztanár is erősítik a minőségi munkát, a korábbi gyakorlat szerint.