Egy korszak lezárult, és kezdődhet egy újabb, amiről még nem tudni, hogy meddig fog tartani. Ezzel a felütéssel vezette fel Balogh Csaba Zoltán, a „Kalocsai szó és kép” antológiás kötet szerkesztő bizottságának tagja, hogy az idén ismét pályázatot hirdettek, és várják a helyi kötődésű irodalmárok, képzőművészek jelentkezését, akik bekerülnének a könyvbe.
Az évek során – talán nem túlzás azt állítani, hogy – ikonikus kiadványává vált az említett antológiás gyűjtemény, címlapján a havas kalocsai tájat ábrázoló Rökk Károly festménnyel.
Kortárs és néhai, kalocsai, környékbeli, vagy innen leszármazott, de mégis a térséghez kötődő írók, költők, festők, grafikusok, iparművészek, kézművesek egész sora kapott már különleges bemutatkozási lehetőséget a kiadvány előző öt kötetében.
A szerkesztők bíznak abban, hogy a pályázók meghallják a hívó szót
és a hatodik könyvbe is gazdagon kerülnek majd történetek, novellák, egypercesek, költemények, vagy képzőművészeti alkotások minőségi fotói.
A pályaműveket a nemrég közzétett felhívás szerint augusztus közepéig várja a szerkesztőbizottság digitális formában, és arról, hogy a nevezett művek bekerülnek-e a várhatóan karácsonyra megjelenő könyvbe, személyesen tájékoztatnak a Kalocsai Kortárs Művészeti Klub Tomori utcai klubhelyiségében szeptember 13-án és 14-én, délelőtt 10 és délután 15 óra között. Ekkor kell majd a szerzőknek nyilatkozatot tenni arra vonatkozóan, hogy alkotásuk megjelenéséhez hozzájárulnak, és itt kell majd az egyszeri nevezési díjat is megfizetni (ami mindössze 1000 forint).
Balogh Csaba Zoltán azt is elárulta, hogy a szerkesztőbizottság összetétele a változatlan: így az főszerkesztő Németh Sándor, a képzőművészeti alkotások szűréséért Kiss István felel, de Gróf József költővel az oldalán ő maga is segédkezik majd a kötet összeállításában, amelynek Hirsch Zsolt lesz a tördelő-dizájnere.