Csaknem félmilliárd forintból bővül és korszerűsödik a Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola Kertvárosi Tagiskolája. A fejlesztés részeként egyebek mellett korszerű nyelvi labor, könyvtár és drámaterem, természetismereti szaktanterem várja már a jövő tanévtől az iskolásokat.
Nyitó beszédében a képviselő úgy fogalmazott, az utóbbi négy-öt évre visszatekintve látható, hogy kiemelkedő fejlesztési eredmények születtek Kalocsa oktatási intézményeit illetően, de mint mondta, ennek még nincs vége, hiszen a középiskolákat érintően további komoly tervek vannak a Paksi Atomerőmű fejlesztésével összefüggésben.
Sárosi Magdolna a Bajai Tankerületi Központ vezetője arról számolt be, hogy a tankerületi központ az EFOP pályázat keretében összesen 2,3 milliárd forintos támogatást nyert el 2019-re, amelyből hét oktatási intézmény fejlesztése valósul meg ebben az évben. Ez méltó folytatása a 2018-as évnek, amikor 12 iskola, köztük két kalocsai intézmény fejlesztése történt meg – tette hozzá.
Az igazgató kiemelte, ez nem csak infrastrukturális fejlesztést jelent, hanem módszertani megújulást is, mivel pedagógusok részt vesznek a komplex alapprogram képzésein, amelynek
célja az élményalapú oktatás, a diferenciálás, a projektalapú oktatás és a tanulók motivációjának erősítése.
Sárosi Magdolna szerint az elkövetkező 5-7 hónap óriási kihívások elé állítja majd a pedagógusoktól kezdve az iskola minden dolgozóját, amelyet előre megköszönt mindenkinek.
Reiterné Fekete Magdolna, a Fényi Gyula Általános Iskola igazgatója szerint a szülők bizalmának és a kollégák lelkes szakmai munkájának eredménye a növekvő tanulói létszám, amelynek következménye, hogy mára „kinőtték az iskolát”.
„A bátor, szinte álomnak tűnő terveink, iskolánk bővítéséről, mára biztosan valóra válnak.- hangsúlyozta az igazgatónő, aki kiemelte, a most induló beruházással nem csak a mának, de a jövő oktatásának is megteremtődnek a tárgyi feltételei. A bővülő iskolaépület, a bútorzat, az informatikai és energetikai berendezések, a modern szemléltetőeszközök mind biztosítják a diákoknak a korszerű tanulási lehetőséget.
Reiterné Fekete Magdolna példaként megemlítette a készülő nyelvi labort, ahol a diákok korszerű körülmények között készülhetnek a nyelvvizsgára, a természetismeret szaktantermet, ahol érdekes és látványos fizikai kísérleteket mutatnak be, valamint az informatikai, a könyvtár- és drámatermeket, emellett a hiányzó osztály és csoporttermeket.
A rendezvényt az iskolások műsora színesítette. A második osztályos Gyöngyösi Gergő, Kányádi Sándor Májusi szellő című versét szavalta el, végül az ünnepséget az iskola énekkarának kalocsai népdalcsokra zárta.
A beruházás az EFOP-4.1.2-17-2017-00118 azonosító számú pályázat keretében valósul meg.