Október hónaptól tervez a Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club a sportág iránt érdeklődő, sportolni vágyó fiatalok számára „szivacskézilabdás” toborzót, ahol képzett edzők, testnevelő tanárok palléroznák a jelentkezőket a sportág rejtelmeiben való eligazodásra, a kézilabdajáték megszerettetésére.
Garancia lehet minderre a klubban folyó szakmai munka magas színvonala, az edzők és csapatvezetők elhivatottsága, pedagógiai jártassága és annak hatékonysága.
Szokták volt mondani, hogy a legjobb pedagógia a személyes példamutatás, hiszen annak pedagógiai ereje a legjobb és leghatékonyabb motivációi, hiszen a kisgyermek, a fiatal mindent a tapasztalatokon keresztül él át, figyel és érzékel, ezáltal pedig működésbe lép az emlékezet, képzelet és gondolkodás is.
Aki már valaki is tagja volt egy csapatnak, közösségnek- legyen az néptánc, énekkar, kiszenekar, sportcsapat-, az tudja csak igazán, hogy számtalan jó tulajdonságát acélozza meg a művelőjének és mindez az élet más területein is hasznosul, mondjuk a versenyszerű sportolás által.
Elvitathatatlanul fejlődik az egyén akaratereje és tűrőképessége, a csapatjáték kohéziós erejének jó tulajdonságairól már nem is beszélve. Előtérbe kerülnek olyan tulajdonságok is, mint a figyelem, koncentráció, a problémamegoldó képesség vagy a közösségi élet által megélt sikerek és kudarcok elviselésének a jellemformáló hatása, amelyek mind-mind szerepet játszanak a közösségben sportoló fiatalok értéktudatának kialakításában. Tehát a sport egyértelműen önállóságra és aktivitásra nevel, miközben az egyén kitartását, önfigyelmét, küzdeni tudását is pallérozzák a sportközösségekben végzett edzésmunka által.
De nézzük, hogy mire is invitálja a klub szakmai stábja a fiatalokat?
Egyértelmű, hogy a szivacskézilabda a kézilabdázás előkészítő játéka, hiszen itt találkoznak a gyerekek az első versenyélményt is nyújtó játékszerrel, a labdával. A napi tréningek során aztán felkelti a fiatalok mozgás-és rendszeres sportolás iránti igényét, a kézilabdajáték megkedvelését, a közösséghez tartozás élményét.
Sokan állították már, hogy a szivacskézilabdázás a legjobb találmány arra, hogy az iskolások körében szerveződött csapatok számára gólok, győztesek és vesztesek legyenek, ám segít a legügyesebbeknek a kiválasztódásában, amelyhez a testnevelő tanárok és az edzők szerepe elengedhetetlen.
Azt hiszem, az sem vitatható el, hogy a sport, a sportolás egy közösségben az egyik legjobb eszköz az egyén szocializációjában, mivel a sport önmagában is fejlesztő, nevelő hatású, ám céltudatos pedagógiai irányítás mellett ez még fokozottabb érvényű. Nem is beszélve a versenyszerű sportolás egészségfejlesztő funkciójáról, az egészségvédelemről és annak egészségmegőrző szerepéről.
Nos, minderre invitálják a szülőket és gyermekeiket a klub edzői- Lakatos István, Balogh Tamás, Deák Marianna, Bock Milán-, hogy válasszák őket és legyenek tagjai a Gézengúz UKC Kalocsa nagy családjának!