Kőszegi Mihály a Hársfa utcában, a szőlőkközi templommal szemben álló egykori iskolája kapujában április 29-én tartott sajtótájékoztatóján jelentette be indulási szándékát. Azóta hivatalosan is bejelentette magát a helyi választási bizottságnál, ám e cikk írásakor az aláírások ellenőrzése még nem zárult le. Azt követően jegyezhetik be, majd annak jogerőssé válása után válhat hivatalos jelöltté a Kalocsán élő és itt született, de sok éven át Svédországban élt Kőszegi Mihály.
Riválisai, a rajta kívül hét kalocsai polgármesterjelölt már jogerősen bejegyzésre került, így heten már biztosan szerepelnek majd a szavazólapon. Hozzájuk csatlakozhat utolsóként Kőszegi Mihály, aki a város fejlődés zálogát a helyi ipar erősítésében és a vállalkozásokat kiszolgáló oktatás fejlesztésében látja, amiben az önkormányzatnak koordináló szerepe kell, hogy legyen.
Kőszegi Mihály úgy vélekedett, a város gondjai nem az elmúlt öt évben alakultak ki, hanem 30 éve görgetett problémák hatása összegződik itt és országszerte.
A jelöltaspiráns víziója szerint a ’90-ben még meglévő társadalmi hálót kellene újraszőni itt, helyben. Azt a társadalmi, állami gondviselés szervei mellett az akkori közép- és nagyvállalatok által nyújtott munkahelyek és kisvállalkozások szavatolták, megélhetést nyújtva az itt élő családoknak.
Szemléltetésként egykori iskolája vaskapujára kihelyezett papírlapokra írta föl az egykori nagy kalocsai munkaadók, mint a KAGE Paprikaüzem és a Kalocsatej, a Kaloplasztik, vagy az Asztalos KTSZ és más vállalatok nevét, amelyek a családok körüli első védőhálót jelentették a biztos megélhetés által.
A Városi Tanács és más állami szervek és szolgáltatások tovább erősítették az itt élők helyzetét.
Mindezt az oktatás fogja össze – ezért választotta egykori iskolája bejáratát sajtótájékoztatója helyszínéül. A gazdaságot ugyanis az oktatás kiszolgálta, az így elérhető tanulási lehetőségekkel, majd a megszerzett tudás által a helyben elhelyezkedés lehetőségével járult hozzá a fiatalok helyben maradásához.
A MEGOLDÁS SZERINTE E FÖLVÁZOLT TÁRSADALMI HÁLÓZAT ÚJJÁÉPÍTÉSE VOLNA.
Meglátása szerint ehhez elengedhetetlen az együttműködés, egy a Kormánnyal is jó kapcsolatot ápoló önkormányzat vezetésével – fejtette ki.
Kőszegi Mihály szerint örömteli, hogy hamarosan megnyílik a híd, ami utat nyit számunkra, hogy a Dunántúlon keressünk jobb munkahelyet, vagy könnyebben hozzunk ide árut.
De úgy vélte, fontosabb volna azt kigondolni, hogy mi milyen terméket vigyünk ki innen, mivel vonzzuk ide a látogatókat, betelepülőket.
Ehhez együttgondolkodásra van szükség, amelynek koordinálásához ajánlotta a választók figyelmébe Svédországban töltött évei alatt tanulással szerzett tudását és munkatapasztalatait.