A tábor célja térségünk természeti értékeinek megörökítése mellett az atomenergia „zöld” voltának bemutatása.
A táborozók zöme a környékből, TEIT-tag településekről érkeztek, de mivel külföldi fotós is részt vesz a táborban, ezért a polgármester szavait tolmács fordította oroszra.
Filvig Géza fölhívta a táborozók figyelmét az atomenergia békés felhasználásának környezetbarát voltára, rámutatva, hogy a rendeltetésszerű működés közben az erőműből sem széndioxid, sem más szennyezőanyag nem kerül ki, nem szennyezi a levegőt, és a hűtéshez használt vízbe sem jut idegen anyag.
Ezért az erőmű térségében a környezet ökológiai állapota jó, így sok izgalmas fotótémát találhatnak majd a tábor napjai során, amihez sok sikert kívánt Filvig Géza a fotós gyermekeknek, akik a továbbiakban a Paksi Atomerőmű Zrt. üdvözlő, bemutatkozó rövidfilmjét tekintették meg.
A táborozók a kalocsai központból indulva mindig más-másirányba indulva járták be a környéket a hét folyamán, és ismerhették meg a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT) városait, községeit és azok határát, hogy természetfotóikhoz témát gyűjtsenek.
Emlékezetes: a hónap elején érkezett a hír, amely szerint
AZ EURÓPAI PARLAMENT „ZÖLD” ENERGIAFORRÁSNAK MINŐSÍTETTE AZ ATOMENERGIÁT, ANNAK ELŐÁLLÍTÁSÁT A KÖRNYEZETI SZEMPONTBÓL FENNTARTHATÓ GAZDASÁGI TEVÉKENYSÉGEK KÖZÉ SOROLTA.
Ennek alapja az, hogy a nukleáris energiatermelés az ismert kockázatok mellett, de teljesen karbonsemleges módon termeli az elektromos energiát, amelynek felhasználása is környezetbarát. Így a klímaváltozást az atomenergia-termelés nem gyorsítja.
Az egyedüli melléktermék a kiégett fűtőelem, amelyek átmeneti tárolása megoldott, azt az Radioaktív Hulladékokat Kezelő (RHK) Kft. végzi. A betárolt anyagok a jövőben egyes technológiai anyagok – urán, plutónium – kinyerésére, új fűtőelemek készítésére újrahasznosíthatóak, a rendelkezésre álló készletek pedig ma még szinte kimeríthetetlennek tűnnek.