A miniszter döntött: elkezdődik annak az „útvonaltervnek” a kidolgozása, melynek végén a kalocsai Szent Kereszt Kórház fejlesztése, az ehhez szükséges pénzügyi fedezet biztosítása a kormány elé kerül. Font Sándor országgyűlési képviselő a november 28-án, szerdán négy fontos témában tartott sajtótájékoztatója elején azt vetítette előre: a mai napon újdonsága és jelentősége miatt valószínűleg a kalocsai Szent Kereszt Kórházzal kapcsolatos bejelentése lesz a legizgalmasabb kérdés. A sajtótájékoztatót a KALOhírek helyszíni, élő videójának köszönhetően a közösségi médiában nagyon sokan kísérték figyelemmel.
Mérésünk szerint igaza volt Font Sándornak, valóban a képviselő kórházzal, valamint az úthálózat fejlesztés előkészítésével kapcsolatos mondanivalóját kísérte a legnagyobb érdeklődés.
Mint elhangzott, Kásler Miklós, az egészségügyért is felelős humán miniszter elfogadta, hogy a Paks II. Atomerőmű építéséhez kapcsolódóan, a híd megépülése után legközelebbi Kalocsai Szent Kereszt Kórházat fejlesszék egy jól felszerelt, úgynevezett elsődleges egészségügyi ellátó hellyé.
Font Sándor országgyűlési képviselő kórházzal kapcsolatos bejelentése a kalocsaiaknak és környékbelieknek, de különösen a kórházban dolgozóknak szenzációsan örömteli hír.
A miniszter döntése ugyanis zöld utat adott, hogy elkezdődjön annak az „útvonaltervnek” a kidolgozása, melynek végén a kórház fejlesztésével kapcsolatos konkrét javaslatok megvitatása és a megvalósítás pénzügyi fedezetének biztosítása a kormány elé kerül. Az országgyűlési képviselő már a jövő héten találkozik az egészségügyért felelős államtitkárra, hogy az előkészítő munkálatok mielőbb megkezdődhessenek.
Font Sándor elöljáróban emlékeztetett arra, hogy a Paks II. beruházáson csúcsidőben dolgozó 8-10 ezer embernek a fogadása, elszállásolása, továbbá az orosz szakemberekkel érkező családok elhelyezése, az ezzel kapcsolatos szolgáltatások kiépítése már régóta ad feladatot a beruházást előkészítő szakembereknek. Ebben a munkába a környező önkormányzatok is részt vesznek.
Süli Jánossal, a Paks II. megvalósításáért és működtetéséért felelős miniszterrel közösen már részt vettek egy helyszíni bejáráson a kórházban. Akkor a jelenlegi épületállománytól a rendelkezésre álló kapacitáson keresztül a szükséges helikopter leszálló helyig vizsgálták az intézmény adottságait. Október 19-re tűzték ki az időpontot, hogy az akkori egészségügyi államtitkár személyesen látogat a kórházba. Ám amint az köztudott, az államtitkár lemondott, így már az újonnan kinevezett államtitkárra hárult a feladat, hogy a megkezdett munkát folytassa.
Kezdeményezésére az ügy újra Kásler Miklós miniszter és az új államtitkár elé került.
A miniszter egyetértett abban, hogy a kalocsai Szent Kereszt Kórházat elsődleges egészségügyi sürgősségi hellyé alakítsák.
A szükséges kormánydöntés előkészítése érdekében az államtitkár asszony belátható időn belül, vele közösen látogat a kórházba, hogy a beruházás előkészítéséhez személyes tapasztalatokat szerezzen.
Mint Font Sándor rámutatott, az elsődleges ellátó kórház különleges státuszt jelent az egészségügyben. Lényegében arról van szó: ha a híd megépül, a Paks II. megvalósításán csúcsidőben dolgozó 8-10 ezer embernek, de természetesen az itt élőknek is, a közeli, jól felszerelt, „hadra fogható” kalocsai kórház nyújtja a biztonságos egészségügyi ellátást.
Paksnak nincs kórháza, hozzá jelenleg Szekszárd van legközelebb, de az a kórház az alig 30 ezres lakosú város és az ország legkisebb lélekszámú megyéje lakosságának ellátásra hivatott. Ráadásul Pakstól több mint 30 kilométerre helyezkedik el. A nagyobb kórházak, klinikák Pécsen, Szegeden, Kecskeméten és Budapesten vannak.
Ezen adottságok és a megépülő, már a tervezés utolsó szakaszában lévő híd miatt okszerűen a kalocsai kórház került előtérbe.
Mint elhangzott: a kezdeményezésére újra indult folyamat leglényegesebb momentuma, hogy a miniszter elfogadta és döntött arról, hogy a kalocsai kórház a szükséges fejlesztések után alkalmas lesz az Paks II. és a térségben élők elsődleges ellátó kórházának. Az előkészítés részeként a minisztérium szakemberei az orosz egészségügyi szervekkel arról tárgyalnak, hogy
az orosz fél tud-e orvosokat küldeni, hogy az idei érkező jelentős számú orosz munkavállalónak betegség esetén ne legyen kommunikációs problémája.
A képviselő szólt arról is, hogy már a jövő héten találkozik az egészségügyi államtitkár asszonnyal és részletesen átbeszélik a kalocsai kórház képességét, valamint hogy a feladat ellátásához milyen fejlesztésekre van szükség, a beruházásnak nagyjából mi a költség igénye.
Amennyiben az államtitkár által kidolgozott „útvonaltervet” először a miniszter, majd annak előterjesztésére a kormány elfogadja, Kalocsán nem egy nagy ellátói létszámot jelentő, de igen „patinás”, jól felszerelt kórház stabil működése valósul meg.
A fejlesztés nyomán a kórház a híd átadását követően Kalocsa és Paks térségének az egészségügyi központja lesz- mondta Font Sándor, a térségünk országgyűlési képviselője.
Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!