Az elmúlt néhány évben a Szent Iván éji rendezvényt összekapcsolták a Múzeumok Éjszakájával. Most a két programot szándékosan, külön napokon tartották, hogy aki mindkét eseményen részt kívánna venni, megtehesse. Ezért választották a Szent Iván előestéjére eső szombat helyett a pénteki napot az ünneplésére.
A sátor alatt összegyűlteket Bolvári Ferdinánd önkormányzati képviselő, a Kulturális, Oktatási és Szociális Bizottság elnöke köszöntötte, felidézve a kalocsai Szent Iván éji hagyományokat, és a leghosszabb nappalt követő éjszaka különlegességét, amikor bármi megtörténhet.
Mint mondta, ilyenkor kívánni is szabadon lehet, majd megragadva ezt az alkalmat a volt Úttörőház színpadának felújítását kérte. Ám, hogy előbb bebizonyosodjon, hogy a legendának van-e alapja, vagyis van-e esély a megújult színpad megvalósítására, a helyszínen is kívánt valamit a képviselő: kalapot és muzsikát! Meg is kapta mind a kettőt, hogy aztán táncra perdüljön és felavassa a színpadot a csoportok előtt. [A színpadfelújítást illetően pedig úgy tűnik, bizakodhatunk! – a Szerk.]
Az este folyamán összesen 18 csoport lépett föl. Ők a következők: Drágszéli asszonykórus, Uszódi Hagyományőrző Néptánc Együttes, Kalocsai Hagyományőrző Néptánc Egyesület, Piros Rózsa Táncegyüttes, Kalocsai Fiúk, Miske-Drágszél Hagyományőrző Néptánc Együttes, Géderlaki Népművészeti és Kulturális Egyesület, Garai Ifjúsági Tánccsoport, Foktői Hagyományőrző Néptánc Együttes, Szalkszentmártoni Néptánc Együttes, Mezei Virágok Népdalkör, Nádikó Ifjúsági Csoport (Szakmár), Kalocsai Liszt Ferenc AMI Bokréta, Eperföldi, Gyerökök, és Ifjúsági csoportjai, Kalocsai Bokréta Népművészeti Egyesület Rezeda és Csajgorás együttese.
Dr. Magóné Tóth Gyöngyi a szervező Kulturális Központ és Könyvtár vezetője minden csoportnak egy-egy emléklappal mondott köszönetet színvonalas produkciójáért. Az este további részében táncházat tartottak a fellépők és a nézők aktív részvételével.