Legkésőbb karácsonyra már visszaköltöztetik a bajai kórház sürgősségi osztályát a felújított kórházi szárnyba. A Szent Rókus Kórházban decembertől a leletutaztatás a számítógépes hálózaton zajlik majd.
– Még egy hétig lesz kopácsolás – közölte dr. Tóth Gábor főigazgató a kórházi dolgozókkal az intézmény tájékoztatóján. Majd pontosított: a légkalapácsolást kell ennyi ideig elviselni, mert a sebészeti épület földszintjén zajló átépítés miatt két födémet kell átvágniuk a kivitelezőknek. Ennek aligha örülnek a fölöttük lévő, illetve a hallótávolságon belül lévő osztályokon, rendelőkben.
Az egy és negyed milliárd forintos, EU-s támogatású nagyberuházás során a sürgősségi betegellátó osztály és a traumatológiai szakrendelés újul meg, valamint több szakma gyakorlói jutnak korszerű eszközökhöz. Az építkezés 150 millió forintba kerül, míg az eszközök, felszerelések 800 millió forintos tételt jelentenek. Fontos változás például, hogy megszűnik az intézményen belüli CD-utaztatás, a röntgen digitalizálásával minden osztályon lesz legalább egy olyan számítógép, amelyen értékelhetik a látható leleteket az orvosok. A beteg számára lényeges újításként megszűnik az épület Pokorni utcai lépcső bejárata, így helyén újabb rendelőt alakíthatnak ki.
– Elvileg november végére készen kell lenni, jelenleg nincs hátráltató körülmény, de a közelgő év vége miatt a raktárak eléggé üresek. Ez igaz az orvostechnikai eszközökre és az építőipari kereskedésekre is, ezért csak reménykedünk, hogy mindent időben megkapunk – fogalmazott a főigazgató. Kérdésünkre elmondta: terveik szerint az ünnepek idején már visszaköltözhet a sürgősségi osztály a megújult épületrészbe.
Újdonságként ígérte az intézmény vezetője, hogy a beérkező betegek majd szembesülhetnek azzal a táblával, amin a sürgősségi ellátással kapcsolatos jogszabályt idézik, így mindenki számára láthatóvá válik, hogy panaszával 20 percen, 1 vagy éppen 6 órán belül kell foglalkozni. Példaként említette: a két éve hasfájással küzdő, a kórházba este 9-kor befutó beteg ennek ismeretében dönthet arról, hogy kivárja-e a sorát. A kórházigazgató elmondta, hogy ahol ezt már bevezették, ott 20-30 százalékkal esett vissza a forgalom és csökkent a várakozási idő miatti problémák száma.
Forrás: Baon