Itt találod az összes cikket a „Prokop Péter” témában!
Kevés Kalocsához hasonló kisváros van, amely büszkélkedhet olyan hírességgel, mint a XX. századi képzőművészet kiemelkedő alakja, akiről most utolsó lakóhelyén, Csepelen szobrot állítottak. A szobrot születésének évfordulóján, múlt hétfőn leplezték le ünnepélyes keretek közt, a szintén most avatott, róla elnevezett emlékparkban.
Sok más alkotó művei mellett a kalocsai Kőrösi Tamás és Viczay Lajos, valamint a dusnoki Hubert László festményei is megtekinthetőek a fővárosban nyílott, később Lábatlanra költöző kollektív kiállításon.
Pénteken a könyvtárban tartották a Kalocsán született és városunkhoz sok szállal kötődő Prokop Péter pap festőművészről szóló könyv bemutatóját. A rendezvényen a kötet szerkesztői közül ketten is megjelentek, és ismertették kiadványukat, amely számos kalocsait is megszólaltat. A szerkesztők közül a Prokop-díj kuratóriumi elnöke, Prokopp Mária azt is elárulta, idén Kalocsára kerül a Prokop-díj, sőt, azt is megtudtuk, kihez.
Kalocsa neves szülöttje, Prokop Péter pap, festőművész, költő, polihisztor, gazdag életútjának egyik legmeghatározóbb fejezetéből, képzőművészeti munkásságából nyílt gyűjteményes kiállítás az ASTRICEUM Érseki Múzeum meghitt bensőséges tetőtéri kiállító terében.
Péntek délután Prokop Péter papfestő képeiből készült tárlattal nyílik meg a patinás múzeum újabb, eddig a látogatók elől elzárt része.
Egy új formátummal jelentkezik jövő héttől hírportálunk: indul a KALOhírek új stúdiójának első műsora, a Fókuszban Podcast. Érdemes lesz velünk tartani!