Megtelt a Tomori Pál Könyvtár előadóterme, szinte minden széken ültek, a pénteken este 5-re hirdetett könyvbemutatón, amelyen a „Prokop Péter 100 – Emlékezések könyve” című kötet bemutatóját tartották. A Prokop Péter kalocsai születésű pap-festő világra jövetelének századik évfordulója alkalmából szerkesztett könyvben egyházi méltóságok, művészek, Prokop Péterhez közelállók, ismerősök osztották meg az emlékeiket, gondolataikat a neves festőművésszel kapcsolatban. A kötetet annak két szerkesztője mutatta be.
Az albumban Prokop Péter számos festményének reprodukciója is látható, köztük azok a Kalocsán kevéssé ismert alkotások is, amelyek a csepeli Szent József otthonban találhatóak, ahol a festő Magyarországra való végleges hazatelepülése után élt.
A könyvbemutatón a kötet két szerkesztője, prof. dr. Prokopp Mária művészettörténész, az ELTE professor emeritája, valamint Erdei Kvasznay Éva művészetszervező, képzőművész, az Erdei Galéria tulajdonosa is megjelent. (A kötetnek van még egy szerkesztője, Feledy Balázs).
Az est során Erdei Kvasznay Éva, akinek Galériáját a száz éve született pap festőművész áldotta meg, a könyv keletkezésének történetéről és a festőhöz való személyes ismeretségéről beszélt, Prokopp Mária pedig vetítéssel szemléltetett előadásban ismertette a művész életútját, műveit.
A könyvben egyébként öt kalocsai, Lakatos Adél, Vinczellér Imre, Rónaszéki Gábor, Asperján Istvánné és Leányfalusi Vilmos is megszólal.
A könyvbemutató meglepetése volt Prokopp Mária, a Prokop-díj kuratóriumának elnökének a rendezvény végén tett bejelentése: megvan a végleges a döntés arról, hogy a kinek ítélik idén a Prokop-díjat, aminek értelmében a díj ebben az esztendőben Kalocsára kerül!
Azt, hogy kihez ebben a cikkünkben tudhatják meg.