Dúl a Covid-járvány 3. hulláma, nagyon sok beteg kerül kórházba, kerül válságos állapotba, vagy lélegeztető gépre, és sajnos egyes esetekben meg is hal. Sokan vannak, akik átvészelik a betegséget enyhébb tünetekkel, de hosszú- hosszú ideig megmagyarázhatatlan és változatos tüneteik, rosszulléteik vannak, lesznek. Ez a 3. hullám bizonyítja, hogy nem csak idős és többféle betegségben szenvedő ember, hanem fiatal, akár makkegészséges ember is áldozatul eshet. Dr. Varga Erzsébet kalocsai belgyógyász, diabetológus, nefrológus szakorvost a megelőzés lehetőségeiről tájékoztatta portálunkat, rajtunk keresztül a téma iránt érdeklődőket, fogékonyakat.
„A megelőzésről mindenki hallott, és többnyire alkalmazza is mindenki - a kézfertőtlenítést, a szájmaszk használatát, a zárt térben sok emberrel való találkozás kerülését, családtagon kívül más emberrel való találkozáskor a távolságtartást. A védettséget a betegség átvészelése nélkül biztosító védőoltás fontossága is ismert, és mindannyiunk számára várt védekezési mód.
Mindezek mellett azonban sok mindent tehetünk még, hogy a súlyos betegséget, a kórházat, a lélegeztető gépet elkerüljük.
Mit?
A vírus a szájon, orron, szem nyálkahártyán kerülhet be a szervezetbe. Mindezen helyek jó táptalajok a vírus szaporodásához, olyan, mint az elvetett búzamagoknak a jó föld, a víz, a meleg - kevés magból sok mag lesz - kevés vírusból sok vírus lesz. Egy-három nap alatt a szájban, az orrban, orr melléküregekben nagyon sok vírus lesz abból a pár vírusból, ami a kezünkről, vagy a levegőből bekerült.
Ezek az egyre szaporodó vírusok elindítanak egy gyulladásos folyamatot ezeken a helyeken, ami az addig is jó táptalajt még jobbá teszi - nyáktermelődés, vérbőség, meleg fokozódik, majd innen fertőzzük magunkat tovább.
Ekkor már vannak enyhe tünetek - úgy érzem megfáztam, kicsit folyik az orrom, be van dugulva az orrom, kicsit rossz a közérzetem, a tükörbe nézve is látom magamon, hogy valaminincs tökéletesen rendben.
EBBEN AZ ÁLLAPOTBAN MEG LEHET ÁLLÍTANI A VÍRUS SZAPORODÁSÁT, A BETEGSÉG SÚLYOSABBÁ VÁLÁSÁT.
Mivel?
Nincs egyfajta gyógyszer sem, ami önmagában elegendő lenne. De ha többféle védekezést és fegyvert bevetünk, le tudjuk győzni a vírust ebben a korai szakaszban.
HASZNÁLJUK A MODERN KÉSZÍTMÉNYEKET ÉS A HAGYOMÁNYOS, VAGY NÉPI GYÓGYMÓD KÍNÁLTA LEHETŐSÉGEKET.
Gyógyszertárakban lehet kapni vírus megelőző, vagy gyengítő orr vagy száj spray-t, amit naponta 2-3 alkalommal kell használni.
Régi jól bevált gyógymód a meleg inhalálás - kamillatea, foghagyma, bodorrózsa tea, propolisz keverékkel - ezzel naponta 5-6 alkalommal forrón inhalálni.
Az echinaceat, propoliszt, csipkebogyót tartalmazó recept nélkül kapható készítmények, C vitamin, D vitamin, szelén, cink naponta 2-3 alkalommal, a nyákoldás patikában kapható recept nélküli szerekkel, (pl ambroxol, ACC, ) hogy a vírus ne tudjon szaporodni és megtapadni.
Izzasztó kúra - forró tea, forró fürdő, majd lázcsillapitó és izzadás- ( aki bírja).
Szájhigiene - fogmosás után fertőtlenítő oldattal, cserszömörcés szájvízzel gargarizálás.
HA EZEKET A PRAKTIKÁKAT (MINÉL TÖBBET EGYSZERRE) 2 – 3 NAPIG 2-3 ÓRÁNKÉNT FELVÁLTVA HASZNÁLJUK, MEG TUDJUK ÁLLÍTANI A VÍRUS KEZDETI SZAPORODÁSÁT. KÖZBEN A BÉLFLÓRA ERŐSÍTÉSÉRE IS GONDOLJUNK, (MERT A BÉL AZ IMMUNRENDSZER EGYIK KÖZPONTJA) ALUDTTEJ, JOGHURT, LACTOBACILLUS KÉSZÍTMÉNYEK.
Ha már komolyabb tünetek vannak, amelyek covid-fertőzésre utalnak,
TESZTELÉS UTÁN A HÁZIORVOS VAGY KEZELŐORVOS KI TUDJA EGÉSZÍTENI EZT A KEZELÉST A VÍRUSOK SZAPORODÁSÁT GÁTLÓ, ILLETVE CSÖKKENTŐ GYÓGYSZEREKKEL, ÉS VÉRRÖGKÉPZŐDÉST MEGAKADÁLYOZÓ GYÓGYSZEREKKEL IS.
Amit mi megtehetünk a Covid-betegség ellen, tegyük meg, ne várjuk ölbe tett kézzel az immunrendszerünk küzdelmét és győzelmét! Segítsük!”
Dr. Varga Erzsébet
belgyógyász, diabetológus, nefrológus szakorvos