2024. 11. 08. péntek
Zsombor
: 406 Ft   : 377 Ft Benzin: 603 Ft/l   Dízel: 599 Ft/l   Írjon nekünk

Több az álláskereső nő, mint férfi Bács-Kiskun megyében – A foglalkoztatási programok csak együttműködéssel segíthetik a munkavállalókat, munkáltatókat

Gazsó Rita  |  2018. 09. 19., 16:58

Kalocsán a munkaerőpiaci adatok azt mutatják, hogy van még tartalék a teljes foglalkoztatottság eléréséhez. Az atipikus foglalkoztatási formák, a távmunka és részmunkaidős alkalmazás elterjesztését támogatná a kormány, amely különösen a családos nőknek segítene. Ezek megismertetéséért sokat tehetnek az alulról jövő, helyi kezdeményezések – vélik a szakemberek.

Üzleti reggelire és foglalkoztatási kerekasztalra invitálták a Kalocsai Család- és KarrierPONT munkatársai a helyi munkáltatókat, foglalkoztatási szakembereket. A rendezvényen, amelyen részt vett dr. Bálint József, Kalocsa polgármestere is, egyebek mellett az atipikus foglalkoztatási módokról, a munkaerőpiac előtt álló fontos feladatokról beszéltek.

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programok (EFOP) lényege, hogy a helyi közösségek, civil szervezetek, munkáltatók, a foglalkoztatási szolgálat munkatársai együtt tudjanak gondolkodni – hangsúlyozta Almási Erzsébet, a Pénzügyminisztérium Munkaerőpiacért Felelős Helyettes Államtitkárság Foglalkoztatási Szolgálatának főosztályvezetője az EFOP támogatásból megvalósult Kalocsai Család- és KarrierPONT foglalkoztatási kerekasztal beszélgetésén, szeptember 18-án, kedden.

Képgaléria megtekintése (6 db kép)

Forrás: Gazsó Rita / KALOhírek

Hozzátette: a programok akkor tudnak helyi szinten segíteni, beavatkozni, ha az együttműködést meg tudják teremteni, a munkáltatóknak és a munkavállalóknak egyaránt ki tudják elégíteni az igényeit. Mint mondta, sokszor ezek az alulról jövő helyi kezdeményezések tudják megteremteni országos szinten azt az elfogadást, amelyet például az atipikus foglalkoztatási formák terjesztésében el szeretnének érni.

Az atipikus, rugalmas foglalkoztatási módokról egyébként úgy fogalmazott, ezek terén egyelőre nem rendelkeznek elegendő tapasztalattal ahhoz, hogy valós eredményekről tudjanak beszámolni, de a jövőbeli elképzelések fontos részét képezi. A távmunka és a részmunkaidő komoly támogatást jelentene a családos nőknek – mutatott rá.

A kormányzati feladatok közül kiemelte a munkaerőpiaci tartalékok felkutatását és beillesztésüket a foglalkoztatás világába. Kiemelt célnak nevezte még a versenyszféra munkaerőigényének kielégítését, a közfoglalkoztatottak számának további csökkentését.

Kollár Péter, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályának vezetője szerint a 7,4 százalékos munkanélküliségi ráta Kalocsán azt mutatja, hogy van még tartalék a teljes foglalkoztatottság eléréséhez. Rámutatott, hogy a megyében jelentősen sikerült csökkenteni a közfoglalkoztatottak számát, mindössze 5200 főre.

Képgaléria megtekintése (6 db kép)

Forrás: Gazsó Rita / KALOhírek

A női munkanélküliségéről azt mondta, a hölgyek aránya Bács-Kiskun megye területén meghaladja az álláskereső férfiak számát. Hozzátette, a kalocsai járásban valamivel kiegyenlítettebb a helyzet, amely szerinte annak köszönhető, hogy itt jelentős a mezőgazdasági és könnyű fizikai munkalehetőség.

A főosztályvezető szerint kiemelten fontos feladat az is, hogy a fiatalok az elsődleges munkaerőpiacon és ne a közfoglalkoztatásban szerezzék meg első gyakorlati tapasztalataikat. Mint mondta, ezt segíti az európai uniós Ifjúsági Garancia Program, amelynek ötéves időszakára több mint tízmilliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre, amelyből tízezer fiatalt tudnak támogatni. Az elmúlt két év eredményének nevezte, hogy hatezer 25 év alatti fiatalt tudtak elhelyezni a munkaerőpiacon Bács-Kiskun megyében.

Képgaléria megtekintése (6 db kép)

Forrás: Gazsó Rita / KALOhírek

Magóné Tóth Gyöngyi, a Kalocsai Család- és KarrierPONT képviseletében felhívta a figyelmet az iroda további tevékenységére. A Család- és KarrierPONT ugyanis a foglalkoztatási kerekasztal szervezése mellett többek között nyelvi, munka és magánélettel kapcsolatos, munkaerőpiaci reintegrációt segítő képzéseket, családi és kézműves foglalkozásokat, konferenciákat, tréningeket is ajánl. Mindezt annak érdekében, hogy javuljon a nők foglalkoztathatósági helyzete a térségben. Hangsúlyozta, hogy hétköznaponként reggel kilenctől este hétig várnak mindenkit, bármilyen szociális, foglalkoztatási, családi és jogi problémával.


Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2024. 11. 07., 15:19
Megsérült egy nyolc hónapos csecsemő is, édesapját mentőhelikopter vitte kórházba! Még >>>
2024. 11. 07., 08:46
November 6-án nem sokkal délelőtt fél tizenegy előtt a 65-ös főút 41-es kilométerszelvénye közelében, Tamási térségében történt baleset egyik súlyos sérültje meghalt. Még >>>
2024. 11. 07., 08:31
45 perces, brutális fárasztás után sikerült a halat partra terelni. A halszörnyet gyors horogszabadítás, valamint a fotó és -videókészítés után természetesen visszaengedték éltető közegébe. Még >>>
2024. 11. 06., 11:31
Az élettárs vagy valamelyik hozzátartozó az általuk kibérelt magdeburgi és környékbeli apartmanokban azonnal elvette a sértettektől a kuncsaftoktól kapott összegeket. Még >>>
2024. 11. 05., 10:33
Sajtóértesülések szerint az RTL volt kommunikációs vezetője, Révész Zsuzsa volt az áldozata a szombat esti késelésnek. Még >>>
2024. 11. 04., 09:51
Tegnap a kora esti órákban ütközött össze két jármű. A Kalocsáról Kiskőrösre vezető utat teljes szélességében lezárták. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK