Mint ahogy arról az első nap eseményeiről szóló cikkünkben beszámoltunk, Lajosmizsén, április 22-én, pénteken folytatódott a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat előző nap megkezdett Polgármesteri Szakmai Fóruma. Az esemény célja mások mellett az, hogy a megye polgármesterei első kézből értesüljenek a településeket érintő aktualitásokról és fejlesztési lehetőségekről. Az elhangzott előadások, szakmai értekezések a polgármesterek mindennapi munkáját segítsék friss, naprakész információkkal. A bemutatott jó gyakorlatok feltérképezése által pedig a településvezetők új megoldásokat ismerjenek meg, melyeket felhasználva tovább fejleszthetik községüket, városukat. A szakmai fórumon a polgármesterek közötti közösségi és együttműködési összetartó is erősödjék. A második nap előadásai iránt – vélhetően a speciális szakterületek miatt – kisebb volt az érdeklődés.
Sokak számára ismerős a megyei önkormányzat „Bács-Kiskun boldoggá tesz!” mottója, hiszen az évek során ez a szlogen a tudatos márkaépítésnek köszönhetően beépült a köztudatba. Valóban fontos, hogy térségünk lakosai boldogok legyenek, ezért a szakmai fórum keretében a polgármesterek a szeretet és a boldog település közötti kapcsolatról hallhattak előadást Varga Csaba, a Stratégiakutató Intézet Nonprofit Kft. elnökének jóvoltából. Megismerhettek egy minta programot – a Kristályvölgy Faluközösség Szeretetfalu programját. A Kristályvölgy Faluközösség nyolc település összefogásának köszönhetően Veszprém megyében, a devecseri és pápai kistérségben jött létre, hogy közös erővel többek között egészségfejlesztő, a családi életet erősítő, a születések számát növelő és önellátásra tanító programokat indítsanak.
Fonyadt Róbert, a Zala megyei Milejszeg község polgármestere előadásában bemutatta 310 lakosú települését és ismertette az utóbbi évek fejlesztéseit. A polgármester beszélt Milejszeg közösségi életéről, rendezvényeikről, azok szervezésének módjáról. Többek között büszkén árulta el azt is, hogy – mivel a falu összes portáján található gyümölcsfa – Milejszeg néhány éve megkapta a Tündéri település címet.
Sulyok Ferenc, a KEFAG Zrt. vezérigazgatója az önkormányzatok és a KEFAG Zrt. kapcsolódási pontjairól tartott előadást. Az országosan ismert erdőgazdaság közel 60 ezer hektár állami erdőterületet kezel Bács-Kiskun megyében, 83 önkormányzattal van kapcsolatban. A jelenlévők megismerhették az erdőgazdaság munkáját és az együttműködés lehetőségeiről is hallhattak.
Dr. Veszelszki Ágnes, a Budapesti Corvinus Egyetem Kommunikáció és Szociológia Intézet Kommunikáció- és Médiatudomány Tanszékének tanszékvezetője, egyetemi docens a polgármesteri protokoll rejtelmeibe avatta be a résztvevőket. A jelenlévők tanácsot kaptak a mindennapi és a kevésbé mindennapi helyzetekre. Mások mellett hallottak a köszönési módokról, a helyes kézfogásról, és a megjelenés szabályairól. Szó esett a hivatalos e-mailek formai követelményeiről, valamint az online és a hagyományos értekezletek illemrendjéről.
Bőhm Kornél, a Magyar Public Relations Szövetség kommunikációs szakértője a márkaépítésről tartott érdekes előadást. A szakértő szerint mindenkinek van személyes márkája, amiről megismerik és az építésének az eszköztára pedig rendkívül széles.
Kaszás Péter, a TeamGuide Menedzsment Tanácsadó Iroda Kft. alapítója, vezetéspszicholóiai szakértő, a munkatársak ösztönzésének módszereiről beszélt előadásában. A résztvevők olyan vezetői szemléletet és konkrét motivációs módszereket ismerhettek meg, amelyeket majd a gyakorlatban is alkalmazni tudnak.