Itt találod az összes cikket a „Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat” témában!
Az eseményt követően a Szociális Központ munkatársai egészségügyi szűrést és oktatást tartottak a Malomszögi utcában, elsősorban a városrész roma lakossága részvételével.
A 2021. évben a tervezett 136 terület- és településfejlesztési program (TOP) helyett 146 pályázatot zártak le sikeresen, több mint 16 milliárd forint értékben.
A polgármesterek a szeretet és a boldog település közötti kapcsolatról hallhattak előadást Varga Csaba, a Stratégiakutató Intézet Nonprofit Kft. elnökétől.
A közgyűlés elnöke beszélt megyénk óriási fejlődéséről, amelyet az elmúlt évtizedben ért el, és így már jelenleg, az előkelő ötödik helyen áll a megyék ranglistáján.
A támogatási összegek a tízmillió forinttól a százmilliós nagyságrendig változnak, a megvalósításra váró beruházásoknak és a települések igényeinek megfelelően.
Az új épületben 75 négyzetméteres csoportszobák, tágas öltözők, igényes mosdók, tornaszoba, fejlesztő szoba, könyvtár, nevelői szoba, irodák, modern tálalókonyha és szociális helyiségek kerültek kialakításra.
A régen várt fejlesztésnek köszönhetően Kaskantyún nem csak biztonságosabb lett a belterületi közlekedés, de a község egy újabb, vonzóbb településképpel lett gazdagabb.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) TOP-os elődjéhez hasonlóan a jövőben nagyban hozzájárul a települések további fejlődéséhez.
Németh István: „Teli vagyunk tervekkel, ötletekkel, és ha megkapjuk ugyanezt a segítséget, amit eddig kaptunk, egy még szebb, még élhetőbb, még szerethetőbb kisvárosunk lesz, amit úgy hívnak, Solt”
A VEP indulásakor azt tűzték ki célul, hogy a programhoz csatlakozók egy 200 megawatt teljesítményű erőmű termelésének megfelelő energiamegtakarítást érjenek el 2020-ig. Ezt a célt már korábban sikerült elérni.
A közbeszerzési eljárást még az idén elindítja a polgármesteri hivatal, és a tervek szerint 2022 első negyedévében megkezdődnek az építési munkálatok, hogy 2022 szeptember végére befejeződhessen a projekt megvalósítása.
Rideg László: „Ha 2020 az összetartozás éve volt, akkor 2021 az összefogásé, hiszen nagy erőpróba volt az idei esztendő is mindenki számára, abban pedig csak reménykedünk, hogy ez az összefogás kitart nem csak az év végéig, de egy szép és biztonságos, félelmek nélküli újesztendő alapjait jelenti.”
Bízunk abban, hogy az ide érkező kis bölcsődések megkapják azt a szeretetet és bensőséges légkört, ami szükséges ahhoz, hogy érzelmi, fizikai biztonságban növekedhessenek. Itt minden adott ehhez a jó célhoz.
Bács-Kiskun megye 23 települése összesen több mint 4 milliárd forintot nyert csapadékvíz rendszereinek kiépítésére, felújítására.
Idén összesen 18 borászat 31 tételt nevezett a versenyre: a Kunsági borvidék 12 nedűt, a Hajós-Bajai borvidék pedig 19 bort.
A projekt során Uszód belterületén 1494,4 m csatornaszakasz újult meg, 5 darab víznyelő készült.
Az új kerékpárokkal az iskolások szervezhetnek kisebb túrákat, ügyességi versenyeket, az óvodások pedig az erre a célra kialakított betonterületen tudnak majd kerekezni.
A Duna jobb és bal partján, végig a dunai védgát vonalán épül ki egy olyan összefüggő, ellipszis alakú gerinc túra kerékpárút, amelyet a dunaföldvári híd és a szekszárdi híd köt össze. Ebbe a csomagba Font Sándor kezdeményezésére került be a Kalocsa- Kiskőrös közötti kerékpárút megtervezése.
A kalocsai városházán Filvig Géza polgármester fogadta Szűcs Csaba kiskunhalasi alpolgármestert, a megyei közgyűlés elnökének romaügyügyi főtanácsadóját, valamint a kalocsai cigány önkormányzat képviselőit. A találkozón, amelyen jelen volt Schmidt Rajmund önkormányzati képviselő is, egyebek mellett egy több település együttműködésével lebonyolítandó pályázati program előkészületeiről egyeztettek.
A korszerűsítés elsődleges célja az épületek energiafelhasználásának csökkentése és általános állagmegóvása.
A hajósi községházán felolvasták a telepítési listát, a családok sorszámot kaptak, majd egy különálló, a kitelepítendők számára elkülönített házban gyűjtötték össze őket.
A településeknek most minden segítség számít, így örömmel fogadták, és már az átvételt követően használatba adták az eszközöket.
Számos jó hír, bejelentés mellett Rideg László elnök beszámolt a lassan lezáruló operatív programról, amely példaértékűen zajlott Bács-Kiskunban és a kezdeti 63 milliárd forinthoz képest közelít mára a 90 milliárdhoz.
2020. szeptember 28-ával befejeződött a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat és konzorciumi partnere – a Felső-Bácskai és Homokháti Értékmegőrző Natúrpark Egyesület – „Az EuroVelo 13 kerékpáros útvonal és környezetének ökoturisztikai fejlesztése” című, közel 200 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatású projektje.
A Petőfi utcai buszmegállót október 15-től adták az utazóközönség szolgálatába, ezzel egyidejűleg az Ady Endre utcai buszmegálló megszűnt.
Német István nyilvánosság előtti megszólalása azért is érdeklődésre tarthat számot, mert a résztvevők talán arra is választ kapnak: egy sikeres vállalkozó életútjába miként illeszkedik a polgármesterség.
„A zene mindenkié - Kalocsai zenei napok” – ezzel a címmel szerveznek háromnapos programsorozatot az elmaradó Paprikafesztivál eredetileg tervezett időpontjára, a népzenétől a jazzen át a klasszikusokig a stílusok széles skáláját fölvonultatva. Tessék választani!
A fejlesztés részeként a Petőfi Sándor utcától Kalocsa irányába, a település szélén található sportpályáig vezető kerékpárút rekonstrukciója is megvalósult.
A fejlesztéssel a strand legfontosabb „gyújtópontja” újult meg, és vette fel a fogadóépület stílusjegyeit, megteremtve ezzel az egységes arculatot.
Vállalkozói körökben a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségek közepette is élénk az érdeklődés mind az iparfejlesztési terület, mind az inkubátorház iránt.
A régi hagyományokra építve megújuló paprikafesztiválon Bács-Kiskun mind a tizenegy járása természeti értékeivel, gasztronómiájával, kultúrájával, népművészetével, illetve kézműves termékeivel mutatkozik be.
Bács-Kiskun megye pálinkája 2020 nyertese a Schiszler szilvapálinka. a pálinkafőzdék megmérettetésének győztese, Bács-Kiskun megye legeredményesebb főzdéje 2020-ban a Schiszler pálinkafőzde.
Bebizonyosodott, hogy az új csapadékvíz-hálózat szélsőséges időjárási körülmények között is betölti szerepét.
A Foktői úti záportározónál, mint befogadónál jelentkező víz azt igazolta, hogy a rendszer működőképes, nagy intenzitású csapadék esetén is bírja a terhelést, ami megnyugtató.
Hetek óta százak látogatják, kíváncsi szemek fürkészik, hogy a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat TOP-os pályázatai biztosította forrásból milyen látványos, szemet-lelket, a strandszezon indulásával testet gyönyörködtető beruházások történtek.
A hét újabb TOP-os támogatásból négy a kalocsai járás településeinél landolt.
A megyei önkormányzat kilenc folyamatban lévő pályázat teljes körű megvalósítása érdekében 90 millió forint plusz támogatásról döntött.
Az önkormányzatok, cégek és egyesületek szakemberei arra készülnek: a nyári turisztikai szezon kezdetére legalább a hazai látogatók száma eléri, vagy meghaladja a tavalyit.
Az új nemzedék tagjai megértek arra, hogy segítséggel átvegyék a szülői vállalkozást, vagy újakat indítsanak.
A kezdő vállalkozókon túl azokat is várják október 7-én, hétfőn 10 órától a solti Városháza dísztermébe, akiknek a vállalkozása elakadt egy szinten és nem tudják, hogy hogyan tovább.
A modell lényege, ha 9 terület alapján felvázolja üzleti elképzelését, pillanatok alatt átlátható a működőképesség és felfedezhetők a tervezett vállalkozás hibái, gyengeségei.
A megye helyi önkormányzatai, egyházi és nonprofit szervezetei összesen 607 darab pályázatot nyújtottak be 101,318 milliárd forint támogatási igénnyel, melyből eddig 87 fejlesztés zárult le sikeresen.
A megyei kiválóságokon kívül a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat standján a Duna Borrégió borai is hozzájárultak a kulináris kalandozáshoz.
A megyei önkormányzat pénteki ülésén a résztvevők mások mellett az elmúlt öt év értékőrző tevékenységével is megismerkedhettek. A megyei önkormányzat kiemelten fontos feladatának tartja a hungarikum mozgalmon keresztül az értékek feltárását és megóvását.
A beruházásnál célul tűzték ki, hogy a betegek komfortérzetének javítása mellett a rendelőkben dolgozó orvosok, szakszemélyzet munkáját korszerű munkakörülményekkel segítsék.
Környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések történtek Bátyán, a Bercsényi, Mikes, Rákóczi és Széchenyi utcák csapadékvíz elvezetésének érdekében – tájékoztatta szerkesztőségünket a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat.
A Bács-Kiskun megyei és dunavecsei önkormányzat alkotta konzorcium uniós forrásból és helyhatósági saját erőből korszerűsítette Dunavecsén a Petőfi Sándor Általános Iskola két épületegyüttesét és az intézményhez tartozó sportcsarnokot.
Egyedül Hajós esetében tevődött át a több mint 2 kilométer hosszú út rekonstrukciója a 2019. év tavaszára, mivel a fejlesztés itt a híd korszerűsítését is magába foglalja.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat TOP pályázatán Kalocsa, szinte előre borítékolhatóan, összesen 1 milliárd 233 millió 700 ezer (!) forintot nyert. Ennek ellenére a várost egyetlen ember nem képviselte.
Mi sem természetesebb, hogy a magyaros megjelenítéstől elválaszthatatlan kalocsai népművészet és motívum, a város idegenforgalmi értékei és kínálata ott lesznek az utazás expón.
A Máltai Szeretetszolgálatnak az állami, önkormányzati ellátórendszer számára már nem látható, több mint ezer munkavállalót sikerült bevonnia az aktív munkaerőpiacba.
Az együttműködési megállapodás a gazdaság, az oktatás, az egészségügy, továbbá a kultúra, sport és a turisztika területére is kiterjed. Fontos elemként jelenik meg benne, hogy a paksi beruházáshoz legközelebbi megyék, köztük Bács-Kiskun vállalkozásai összehangoltan vegyenek részt a megvalósításban.
Bács-Kiskun megyében ebben a választási ciklusban immár nyolcadik alkalommal rendezte meg a polgármesterek szakmai fórumát a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat.
Öregcsertő úgy kezdi az idei telet, hogy a belvíz nem veszélyezteti az épített környezetet.
A hagyományoknak megfelelően idén is a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat októberi, pénteki ünnepi ülésén nyújtották át a megye legrangosabb kitüntetéseit a Bajai Turisztikai Központban.
Szakmai zsűri szigorú kritériumok mellett értékelte a sok-sok finom és különleges nedűt, amelyek közül a megyei szörpök még további négy értékelési szempont alapján kerültek vizsgálatra.
2017. november 21-én tartotta a Duna-Kőrös-Maros-Tisza Regionális Együttműködés Ünnepi Közgyűlését Újvidéken, amelyen az alapítók az együttműködés létrejöttének 20. évfordulóját ünnepelték.
Ismét sikerrel pályázott a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a Földművelésügyi Minisztérium „A tanyák, valamint az alföldi tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében a települési és térségi fejlesztések támogatása” című 2017. évi felhívására.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében Kalocsa Város Önkormányzata iparterület fejlesztésre nyert forrást.
Ma délután nyitotta meg kapuit a látogatók előtt a II. Kecskeméti Barackpálinka és Borfesztivál. A népszerű rendezvény a pálinkafőzők, a borászok, a fesztiválozók, Kecskemét Város Bora, valamint a Bács-Kiskun Megye Bora verseny három győztesének megáldásával indult a Szent Miklós templomban.
Sajtótájékoztatóval egybekötött TOP információs napot tartottak a kecskeméti Megyeházán.
Homokmégyi sajtok, uszódi rétesek, hajósi borok, kalocsai paprika, foktői tarhonya – hogy csak párat említsünk a ma Kecskeméten, a Megyeháza előtti téren bemutatkozó értékeink közül.
Bács-Kiskun megye hosszú idő után újra képviseli a megye turisztikai értékeit a 2017. március 2-5. között, a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban megrendezésre kerülő Utazás Kiállításon.
A testvér Hargita megye álláspontjával értenek egyet.
2,5 milliárd forintos forrás segítségével valósítanak majd meg képzési és foglalkoztatási programokat, melyek a megye munkaerő-piacának bővítését és a foglalkoztatási szint növelését célozzák.
Tavaly 60 tanyai kút vizének vizsgálatára nyert támogatást a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a Földművelésügyi Minisztérium Tanyafejlesztési Programjának keretében. Mivel az igények az adott lehetőségeken jóval túlmutattak, az önkormányzat ismét pályázatot nyújtott be, és nyert.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat és a Bács-Kiskun Megyei Turizmusfejlesztési és Marketing Nonprofit Kft. „ÉRTÉK, ÉLMÉNY, EGÉSZSÉG” Bács-Kiskun megyei turisztikai konferencia 2016 címmel tartott pénteken rendezvényt a Megyeházán a megye idegenforgalomban érdekelt szakemberei számára.
A Magyar Pálinka Hete elnevezésű, hatnapos, keceli rendezvény keretein belül szombaton délután került sor a Bács-Kiskun megye pálinkája 2016 megválasztására gyümölcs- és szőlőpálinka kategóriában.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat minden évben, így 2016-ban is meghirdette a „Bács-Kiskun Megye Bora” versenyt, melyet csütörtökön rendeztek Hajóson a Vidám Sváb Rendezvényházban.
A hónapok óta tartó egyeztető és komoly előkészítő munkát követően tegnap benyújtották az első Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében elkészített pályázatokat.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a Földművelésügyi Minisztérium Tanyafejlesztési Programjának keretében támogatást nyert az ivóvízminőség javítására a tanyák, valamint az alföldi tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében. Ezzel lehetőség nyílik az ásott és fúrt kutak vízminőségének vizsgálatára.
A térséget érintő témák megvitatása, a tapasztalatcsere és a friss információk átadása annak a szakmai fórumnak a középpontjában, amelyet a megye polgármestereinek tartottak Kiskunmajsán november 6-án és 7-én.
A „Megye Bora” verseny után idén először a megye pálinkái is ringbe szálltak.
Régi idők vására, a megye legjobb borai és tematikus túrák is lesznek pénteken.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat április 16-17-én tartotta a hagyományokkal rendelkező polgármesteri fórumát Tiszakécskén a Barack Hotelben.