Még éppen csak befejeződött a rendőrségi helyszínelés, amikor gyors hírben adtunk tájékoztatást arról, hogy a mai napon a délelőtti órákban a Meszesi Duna-part foktői szakaszán holtan, nyakában kötéllel felfedeztek fel egy valószínűleg a harmincas évei elején járó férfit. Az azóta rendelkezésünkre álló információk szerint az életkorát tekintve feltehetően 25-35 év közötti, közepes testalkatú férfi a ráutaló körülmények alapján nagy valószínűséggel – ezt a rendőrség nem erősítette meg – önkezével, vélhetően előre megtervezett módon vetett véget az életének.
Hogy az öngyilkosság soha nem váratlanul, előzmények nélkül következik be, azt az a rendelkezésünkre álló információ is igazolja: a Duna-parti Meszes Beachtől Foktő irányába közel egy kilométerre, a földúttól mintegy 50-70 méterre, ülő helyzetben fellelt holttest nyakán egy kötelet, a hátán lévő hátitáskában egy alighanem nehezéknek használt téglát találtak.
A férfi jól átgondolhatta tettét, mert nála volt az összes igazolványa, és még arra is ügyelt, hogy mielőtt elhunyt, fejére húzza a felső ruházata kapucniját. Találgatni lehet, de talán azért, hogy aki megtalálja, ne szörnyedjen el a látványtól.
Mint megtudtuk, a férfi február első hetében szabadult a börtönből, így az is lehet, hogy elkeseredésében lépett a visszafordíthatatlan útra.
Az öngyilkosság módja is arra utal, hogy megjárhatta a börtönt, mert az önakasztásnak az ott elterjedt módját választotta.
A börtönökben elkövetett öngyilkosságokról szóló híradásokból tudjuk: az önakasztásnak egy sajátos módja, amikor a maga ellen forduló szinte ülő helyzetben alakítja úgy a körülményeket, hogy a hurok szorítása következtében egy idő után nem kap vért az agy, ez okozza a halált.
Az ügy jelenlegi állása szerint aligha tudható, hogy mikor következett be az exitus, hiszen a külső hőmérséklet, a ruházat és egyéb körülmények is közrejátszhatnak abban, hogy ennek legalább a megközelítő időpontját meghatározzák.
Amennyiben nem találnak idegenkezűségre utaló körülményt, a rendőrség a rendkívüli halállal kapcsolatos hatósági eljárását az idén január 1-jétől hatályos, az általános közigazgatási rendtartásról szóló törvény (Ákr.) rendelkezései szerint folytatja. Ám a halál okának és idejének megállapításához a halottszemle, a kórbonctani vizsgálat, a hatósági és igazságügyi boncolás ilyenkor is elengedhetetlen.
Az ügyre a rendőrség hivatalos tájékoztatását követően visszatérünk.
Ha Ön, vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, mobilról is ingyenesen hívhatja a 116-123 lelki elsősegély számot!
Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!