2024. 12. 28. szombat
Kamilla
: 415 Ft   : 398 Ft Benzin: 619 Ft/l   Dízel: 632 Ft/l   Írjon nekünk

Egyre hangosabbak a német atomstop ellenzői

2019. 06. 07., 13:05

Nemrégiben Herbert Diess, a Volkswagen vezérigazgatója fogalmazott úgy, hogy ha Németország komolyan gondolja a klímavédelmet, akkor tovább kell üzemeltetni atomerőműveit. A konszern első embere hozzátette: elsőként az ország szénerőműveit kellene végleg bezárni. (x)

Wolfgang Reitzle, a Continental AG vezérigazgatója szintén a német atomerőművek üzemidejének kiterjesztését sürgette, Reinhold Würth (Würth Group) pedig egyenesen tévedésnek nevezte az atomerőművek gyors kivezetését, és lehetséges opcióként szólt a nukleáris energiatermelés újraindításáról.

Ahogy arról a Nucnet beszámolt, a német energiavállalatok pedig arra figyelmeztettek májusban, hogy 2023-ra Németországban nagy eséllyel szakadék fog nyílni a rendelkezésre álló áramkapacitás és a villamosenergia-igény között a nukleáris és a szén alapú termelés kivezetése miatt.

Megnyomta a vészcsengőt a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) is – tette hozzá Mittler István. Arra figyelmeztetnek, hogy a nukleáris energia szerepének globális csökkenése veszélyezteti az emberiség klímacéljainak elérését. Az IEA szerint az atomerőmű-kapacitások várható jelentős csökkenése kockáztatja a klímakatasztrófa elkerülése érdekében kijelölt célokat, valamint a villamosenergia-ellátás biztonságát. Fatih Birol, az IEA igazgatója rámutatott, hogy

nincs kellően értékelve a nukleárisenergia-termelés klímabarát mivolta és szerepe az ellátásbiztonságban.

Amennyiben a nukleáris energia nem kap több támogatást, a tisztább energiarendszerre való globális átállás drasztikusan megnehezül.

Mint az ismert, Németország 2011-ben döntött atomerőműveinek fokozatos bezárásáról, valamint a megújuló energiaforrások fejlesztéséről. Az atomerőművek leállításával továbbra is domináns szerep hárul a szénerőművekre és a gázerőművekre. A magas fosszilis részarány miatt a németek már ma elbukták a 2020-ra tervezett kibocsátáscsökkentési céljukat, az egy főre eső szén-dioxid-kibocsátás Németországban 50 százalékkal több, mint Magyarországon.

A Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója hozzátette: A hazánkban ma érvényben lévő Nemzeti Energiastratégia a megújuló energiaforrások arányának növelése és a szén alapú áramtermelés mérséklődő arányú megtartása mellett az atomenergia villamosenergia-termelésben betöltött szerepének megtartását tűzte ki célul. Ugyanis Magyarország természetföldrajzi adottságait figyelembe véve az atomenergia felhasználása nélkül elérhetetlenek a klímavédelmi célok, veszélybe kerül az ellátásbiztonság.

Támogatott tartalom

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2024. 12. 28., 10:31
Az intézmény munkatársai Szabó Sándor karnagy vezényletével léptek fel. Még >>>
2024. 12. 27., 09:27
A fiatal nő a nyílt utcán szerelemféltésből kétszer rátámadt és a haját húzta vetélytársának. Még >>>
2024. 12. 25., 17:12
A sértett szerencsére a rablás után hívta a rendőröket, akik nem sokkal később el is fogták a férfit. Még >>>
2024. 12. 24., 06:58
Elérkeztünk a huszonnegyedik adventi játéknaphoz. Cikkben található a furfangos vers! Még >>>
2024. 12. 23., 09:08
Ma a huszonharmadik adventi játéknap van. Cikkben található a furfangos vers! Még >>>
2024. 12. 22., 09:19
Elérkeztünk a huszonkettedik adventi játéknaphoz. Cikkben található a furfangos vers! Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK