Huszonegy külföldi tanárnak mutatta be röviden a Városházán hétfőn délelőtt tíz órakor kezdődött fogadáson Simon Zoltán alpolgármester Kalocsa város iskolavárosi jelenét és történelmi múltját, az államalapításban Asztrik szerepétől az érsekségnek a város fejlődését évszázadokon át meghatározó tevékenységén át a napjainkig. A városunkban töltött egy hét után pénteken és szombaton Budapest látványosságaival ismerkednek az Erasmus+ uniós program keretében idelátogató pedagógusok.
A vendégeket, akik Török- és Görögországból, Észak-Makedón Köztársaságból, illetve Litvániából érkeztek, az alpolgármester eredeti kalocsai fűszerpaprikával ajándékozta meg, miután elmondta a városról a legfőbb tudnivalókat, majd a csoportok vezetőitől maga is ajándékokat vett át a város nevében.
A nemzetközi oktatási és továbbképzési program résztvevői az itt töltött hét során a magyar oktatás sajátosságaival, az itt alkalmazott módszerekkel, valamint városunk iskoláival ismerkedhettek, de természetesen jutott idejük megtekinteni a város főbb látványosságait is, amelyek közül nem maradhatott ki a Nagytemplom, az érseki kastély és az Astriceum Érseki Múzeum, a Viski Károly Múzeum és a Porcelánfestő Manufaktúra , vagy a Schöffer Múzeum sem. A vendég tanárok kézműves foglalkozás keretében tárgyi kultúránkba, is bepillantást nyerhettek, de tekintettel a közelgő téli ünnepekre, az azokhoz kapcsolódó finomságainkkal és azok elkészítésével is ismerkedhettek.
A magyarországi tanulmányút fő célja a környezeti nevelés, környezettudatosság kialakítására szolgáló oktatási, nevelési módszerek terén való tapasztalatszerzés volt. A programok szervezése során is ezzel a témával összefüggő szempontokat igyekeztek érvényesíteni a vendéglátók, így került sor a kalocsai szennyvíztelep megtekintésére is.
Soltvadkerten egy újrahasznosítással foglalkozó cégnél tartottak üzemlátogatást csütörtökön. A vendégek programjába ezeken kívül belefért egy faluprogram is, amelynek keretében Homokmégyre látogattak el, ma pedig Budapestre utaznak, ahol a turisztikai látványosságok mellett a magyarországi tartózkodásuk céljával harmonizáló programként egy újrahasznosítási tanösvényt is fölkeresnek.
A mostani látogatás egy kétéves program kezdetét jelenti. A következő év során kik-ki saját hazájában valósít majd meg valamilyen, a környezettudatosság elmélyítését célzó projektet, amelynek tapasztalatait jövőre Görögországban osztják majd meg egymással, a kidolgozott módszereket, tapasztalatokat pedig beépítik majd oktatási-nevelési programjaikba.
A görögországi alkalmon öt kalocsai pedagógus is részt vesz majd.