Itt találod az összes cikket a „Kalocsa-Meszes” témában!
A férfi egy víz alatti mélyedésbe lépve először mellkasig, majd teljesen elmerült a Dunába.
„Abszolút önzetlenül, lelkiismeretesen nagyon sokan dolgoztak azon, hogy ahol azt kérték, a lakossági ingatlanokat, továbbá az önkormányzati épületeket felkészítsék az árvízre.”
A kollektív emlékezet a 2002. augusztus 20-án Meszesnél mért 860 centiméteres magas vízállást is őrzi; akkor homokzsákos bevédéssel sikerült megakadályozni, hogy a Kék-Duna Vendéglőbe és más ingatlanokba betörjön a víz.
A Dunamenti településeknél változatosabb helyeket aligha találhatunk a nyári pihenésre, ráadásul sokkal szebb arcukat mutatják, mint amilyennek korábban láttuk azokat.
Hogy a kezdeti megtorpanás utáni fellendülés végén milyen mérleget lehet vonni, arról a Fajszról induló, Szeliden végződő körutunk alkalmával az emblematikus, számunkra mértékadó vendéglátóhelyek tulajdonosait kérdeztük.
A közvetlen Duna-parti fekvés miatt az elemek itt még inkább elszabadulnak, de ilyen károkra itt emberemlékezet óta nem volt példa.
Csütörtökön reggel hét órától a Kalocsa-Meszesnél és a Fajsznál lévő, használaton kívüli komplejárók fölött köröző harci helikopterek, a Dunán horgonyzó és monitorozó katonai hajók biztosítása mellett megkezdődött a dunai vízi átkelés a helyszínen szerda óta állomásozó és újonnan érkező katonai alakulatok részvételével.
Érdekes és látványos katonai műveletek zajlanak Kalocsa vonzáskörzetében.
A legendás Meszes Beach most homokpadjaival „tengerparti” hangulatot áraszt.
A nyári idillt szerencsére az ilyenkor szokatlanul magas dunai vízállás sem töri ketté, bár a homokos partok, homokpadok, szigetek jó esetben is csak harmadát nem takarja víz ezekben a napokban.