Itt találod az összes cikket a „kommunizmus” témában!
Van-e olyan kalocsai, aki ne tudná: a főutcán, a sóhajok hídja sarkánál állott fákra aljas kegyetlenkedéseik végkifejleteként tucatszám akasztottak föl ártatlan civileket Szamuely pribékjei. Ha van ilyen kalocsai, kérem, mondják el neki!
Az Országgyűlés 2000. június 13-án hozott döntése értelmében azóta e napon emlékezünk meg a kommunizmus világszerte százmillióra rúgó halálos áldozataira, a megkínzott, száműzött, munkatáborba hurcolt, vagy „csak” karrierjében, egzisztenciájában, mindennapjaiban tönkretett emberek tömegeire. A város nevében Filvig Géza polgármester és Simon Zoltán alpolgármester gyújtott mécsest az ’56-os emlékparkban elhelyezett emlékkőnél.
Kelet-Közép Európában mintegy 1 millióan vesztették életüket éhínségben, kényszermunkatáborokban vagy kegyetlen kivégzések során.
Machay Lajos István személyében anyai dédanyjának testvére által személyesen is érintett szónoka volt a tegnapi, 19-es vörösterror áldozatainak tiszteletére rendezett megemlékezésnek.
Február 26-án a kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja alkalmából tartottak megemlékezést az ’56-os parkban.
Február 24-én, pénteken az ’56-os parkban tartottak megemlékezést a kommunizmus áldozatainak tiszteletére.
Kalocsa Város Önkormányzata pénteken 17 órától az '56-os emlékparkban tartja a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából rendezett megemlékezését.
Csütörtök délután az ’56-os emlékparkban körülbelül 40-50 megemlékező gyűlt össze, hogy együtt hajtsanak főt mindazok tiszteletére, akik áldozatául estek a kommunista diktatúrának.