Itt találod az összes cikket a „Petőfi Sándor” témában!
Kocsonya, húsleves, deákkenyér, bor és egyéb finomságok várják az érdeklődőket kulturális programok kíséretében.
Múlt pénteken, április 14-én debütált Kalocsán a Pataji Zenebarátok Kamarazenekara, akik ezúttal a dalos kedvű közönséget célozták meg, és vonták be a produkcióba, amellyel egyszersmind a Petőfi-évhez is kapcsolódtak, hiszen a koncert műsora csupa megzenésített Petőfi-versből állt.
Március 28-án a Szent István Gimnázium Dísztermében rendezték meg a Petőfi Sándor emlékére meghirdetett kreatív irodalmi csapatverseny döntőjét.
A kalocsai kereskedő, Szabó Ferenc a ravatalon feküdt, amikor a város népe a jobbágy-felszabadításra koccintott. Petőfi költészetét általa ismerhették meg a kalocsaiak, unokaöccse a szabadságharc lőporfelelőse volt. A sírvers, a sírkő és az alatta eltemetett személy történetét a március 15-ei emlékhelyavatón ismerhettük meg.
A rendezvényt dr. Filvig Géza polgármester nyitja meg.
„A vers az ember legtöményebb megnyilvánulása, leganyagtalanabb röpülése, legforróbb vallomása a létről.”
Petőfi Sándor a magyar történelem egyik legfontosabb szereplője, Bács-Kiskun megye szülöttje, költő, színész, forradalmár, nemzeti hős, aki a nemzeti- és a megyei identitás példaértékű őrzője.
A fiatal zenész klasszikus és kortárs versekkel, dalokkal, érzésekkel, valamint „lélekszövő” énekekkel készült a kalocsai színpadra.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc alkalmából Perity Lajos, a Szent István Gimnázium intézményvezetője osztja meg velünk ünnepi gondolatait.
Az Emlékbizottságba választott Font Sándor országgyűlési képviselő és Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei közgyűlés elnöke fontos nyilatkozatot tett az alakuló ülést követő sajtóeseményen.
A nagy ívű beszédekkel is emlékezetessé tett ünnepségen a lánglelkű költő születésének 200. évfordulójának méltó megünneplésével kapcsolatos bejelentések is elhangzottak.
A költészet napján a Belvárosi iskola diákjai, nagy magyar költőink egy-egy versét szavalták el közösen kórusban.