Összegyűjtöttük a műfű mellett és ellen szóló érveket, és összehasonlítottuk az igazival is! Miért jó, milyen felületen érdemes alkalmazni, kell-e ápolni és miként újulhat meg vele környezetünk - ezekre a kérdésekre kerestük és találtuk meg a választ a Bátyai úti Diego Áruházban!
Ismét az otthon tárgykörét bontjuk ki írásunkban, hiszen időről időre olyan jól esik valami újdonsággal feldobni a házat. Új színt, életet, stílust vinni a mindennapokba. A kalocsai Diegoban pedig ötletekből, és termékekből sincs hiány. Ahogyan ígértük, elsőként a műfű kerül középpontba, de a padlóburkolatok mellett sem mehetünk el szó nélkül, annyira szép választékot tart belőlük készleten az üzlet! A műfüvet alapvetően a teraszon, vagy a balkonon tudjuk elképzelni, pedig számos lehetőség rejlik benne. De kezdjük az elejéről, hiszen elsőként az igazi pázsittal kell és érdemes azt összehasonlítanunk.
A természetes gyep előnyei
A frissen nyírt fű illata maga a nyár. Ha megérezzük, azonnal eszünkbe jut megannyi boldog emlék gyorsan illanó képe. Jól esik néha az árnyékban a fűre heveredve pihenni, belélegezni a természet illatát.
A természetes gyep hátrányai
Akinek van, az tudja, csak nagyon sok munkával, törődéssel, ápolással elérhetjük el, hogy szép, egészséges legyen. Az sem egyszerű feladat, hogy olyan pázsitot válasszunk, ami alkalmazkodik a sajátos környezeti adottságokhoz. Rendszeres nyírás, locsolás, szellőztetés mellett sincs garancia arra, hogy valóban elérjük a kívánt hatást. Ezért fenntartása körülményes és költséges is egyben. Ezzel szemben a műfű, szinte gondozásmentes és közel ugyanazt az élményt nyújtja, sőt!
A szintetikus pázsit és előnyei
Egyszerű, szép, gyors és gazdaságos. Közel sem igényel annyi munkát. Meg kell említeni azokat az eseteket is, amikor a hagyományos füvesítésre esélyünk sincs, mégsem kell róla lemondanunk. Ilyen helyzetekben, jusson eszünkbe a szintetikus pázsit, ami ráadásul megjelenésében vetekszik az igazival.
A betonos felületeket, járdákat, kültéri lépcsőket, a balkont és a teraszt is egycsapásra széppé varázsolhatjuk,
Nem beszélve magáról a kertről.
A műfű telepítése nem igényel nagy szakértelemet. Néhány alapvető eszközzel magunk is könnyedén lerakhatjuk. A pozitívum, hogy sem nyírni, locsolni, szellőztetni nem kell. Tisztántartásához pedig elég egy jó porszívó. Ezzel szemben jóval több munkát és pénzt fektetnénk a valódi pázsitba. A műfű dekorációs célra is kiváló. Otthonunk azon zugait is megtölthetjük élettel, ahol más módon erre nem lenne lehetőségünk.
Télen, nyáron üde zöld rendezett felületet kapunk. Könnyen karbantartható, természetes hatású burkolat.
A kalocsai Diegoban kedvünkre válogathatunk az igazihoz megtévesztésig hasonló műfű típusokból!
A szintetikus pázsit hátrányai
Az objektív véleményalkotáshoz hozzátartoznak a műfű hátrányai is, bár kevés ilyen van. Az eredetire megtévesztésig hasonlító szintetikus pázsit tapintása azért valamelyest eltér az igazitól, illetve jobban felmelegszik, mint valódi társa. Összességében viszont jó választás és alternatíva az igazi gyep helyett, illetve akkor ha pénzt, energiát spórolnánk, de nem akarunk lemondani a szép zöld felület jelentette élményről.
A szintetikus pázsit bő kínálatán túl, a Diego Bátyai úti kereskedésében függönyök és kiegészítőik, valamint darabszőnyegek, padlószőnyegek mellett laminált parkettából is óriási árukészletet tartanak.
Utóbbi választásánál mindenképpen beszélni kell arról, hová kerül majd a lamináltparketta. Ha ezt tudjuk, a kereskedésben segítenek abban, hogy a megfelelő kopásállóságú, illetve vastagságú típusok közül választhassuk ki az igényeinknek megfelelő darabot.
A kivitel kapcsán is van min gondolkodni. A színtónusokon túl, az erezet, mintázat szempontjából is bőséges a kínálat. Az egyszerű letisztult típusokon túl, a mintás, feliratos, fózolt verziók is hódítanak.
A laminált parketta egyszerű és nagyszerű
Könnyű lerakni, tartós és szép felületet kölcsönöz, tisztítása pedig gyerekjáték. Amennyiben rászántuk magunkat, gondolkodjunk rendszerben. A kalocsai Diego szakemberei elsőként mindig erre hívják fel a figyelmet. A hozzátartozó párazáró fóliából, alátétből, szegélyekből, összekötő-, vagy sarokelemekből illetve burkolatváltókból válasszunk.
Diego Kalocsa: „A stílusos otthonért”
Kalocsa, Bátyai út 23/A