Itt találod az összes cikket a „GMF” témában!
A költségvetés elfogadásakor született döntés arról is, hogy az évek óta nagy népszerűségnek örvendő 2024. évi TEIT Nap megrendezéséhez 3 millió Forint+ áfa összeget biztosítanak.
Az atomenergia megítélését érintően változás történt az Európai Parlamentben, de egy valódi szemléletváltás még várat magára.
Ausztria fővárosában, Bécsben, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség központjában tartották a Nukleáris Létesítmények körüli Európai Önkormányzatok Csoportjának (GMF) második félévi szakmai találkozóját.
A koronavírus járványt követően két év után nyílt lehetőség arra, hogy a Nukleáris Létesítmények körüli Európai Önkormányzatok Csoportja (GMF) ismét személyes részvétellel szervezze meg éves közgyűlését és az azt követő szemináriumot.
A nemzetközi szervezet konferenciáinak eddig is számos hozadéka volt a TEIT működését illetően.
2017 október 5-6. között Madridban tartotta éves közgyűlését a Nukleáris Létesítmények körüli Európai Önkormányzatok Csoportja (GMF). A TEIT részéről Dr. Bálint József elnök, Gáncs István társelnök, Zsebics Ilona, Fülöp János polgármesterek, valamint Koch István TEIT titkár vett részt a rendezvényen.
A radioaktív hulladékok végleges elhelyezése volt a kiemelt témája a Nukleáris Létesítmények Körüli Európai Önkormányzatok Csoportja, azaz a GMF Brüsszelben tartott soros ülésén. Magyarországot a Bátaapáti székhelyű TETT és a Paks környéki önkormányzatok alkotta TEIT képviselte. Dohóczki Csaba GMF alelnök azt mondta, azért választották helyszínül Brüsszelt, mert ott lehetőséget nyílt uniós vezetőkkel való tárgyalásra.