A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés 2020. szeptember 25-i ülését Ballószögön tartotta, ahol mások mellett arról döntöttek, kezdeményezni fogják egy megyei, országos és Kárpát-medencei program elindítását Talpra Magyar! címmel, amely a nemzettudat, a magyar összetartozás és a közép-európai együttműködés erősítését szolgálja. A 2022-2023. évekre tervezett program megvalósításához szükségesnek látják, hogy az Országgyűlés a 2022-2023. éveket nyilvánítsa Petőfi Sándor Emlékévnek és a Kormány hozza létre az országos Petőfi Sándor Emlékbizottságot, amelynek segítségével ki lehet dolgozni a Talpra magyar! programot.
A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés szeptemberi ülésének Ballószögön a Faluház adott otthont. A megjelenteket Somogyi Lajos, a település polgármestere köszöntötte.
Az ülést Rideg László elnök két testületi ülés közötti beszámolójával nyitotta meg, mely az önkormányzat elmúlt havi tevékenységéről tájékoztatott.
Beszámolójában többek között kitért a megyében zajló és megvalósult fejlesztésekre, pályázati lehetőségekre és a megyei turizmusfejlesztésre is.
Az ülésen a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés a megyét érintő és a hatáskörébe tartozó ügyeket tárgyalta. Mások mellett a megyei önkormányzat 2020. évi költségvetéséről szóló önkormányzati rendelet módosításáról, a megyei ösztöndíj programokról szóló önkormányzati rendeletek megalkotásáról, a Petőfi Sándor Emlékévről, a Petőfi kulturális-tematikus útvonal kialakításáról és a borturisztikai útvonal kialakításáról egyeztettek.
A MEGYÉT ÉRINTŐ EGYIK LEGJELENTŐSEBB DÖNTÉSEK KÖZÖTT EMLÍTHETJÜK A PETŐFI SÁNDOR EMLÉKÉV MEGTARTÁSÁNAK JAVASLATÁT, AMELYET A MEGYEI KÖZGYŰLÉS EGYHANGÚAN FOGADOTT EL.
A megyei önkormányzat Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára méltóképpen szeretne emlékezni, ennek érdekében szeretnék, hogy az Országgyűlés a 2022-2023. éveket nyilvánítsa Petőfi Sándor Emlékévnek. Ehhez a megye országgyűlési képviselőit kérik majd fel, hogy tolmácsolják a javaslatot az Országgyűlés és a Kormány felé.
Ezt követően 3 beszámolót hallgathattak a közgyűlés tagjai: egyrészt az oktatás alakulásáról, a szakképzés helyzetéről és működéséről, másrészt a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatal munkájáról, végül pedig a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tevékenységéről kaptak tájékoztatást.
Levicky Cirill, a Kecskeméti Szakképzési Centrum kancellárja beszámolójában számot adott a Kecskeméti Szakképzési Centrum szakmai munkájáról, a térség és a megye gazdasági-társadalmi fejlesztésében végzett feladatairól.
Cseh Tamás a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatala hivatalvezetője a Kormányhivatal életében bekövetkezett jelentős változásokról, a Covid-19 járvány és a madárinfluenza elleni védekezésről, valamint a Kecskeméti Járási Helyi Védelmi Bizottság feladatainak végrehajtásáról számolt be.
Dr. Farkasinszki Lóránt tűzoltó ezredes, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tevékenységéről számolt be. Mint mondta: fő célunk továbbra is a Bács-Kiskun megyei lakosság élet- és vagyonbiztonságának a nemzetgazdaság és a kritikus infrastruktúra területi elemei biztonságos működésének védelme.
A közgyűlés végén Rideg László elnök tájékoztatta a jelenlévőket, hogy
A BÁCS-KISKUN MEGYEI RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG SZEPTEMBERI ÜNNEPI ÜLÉSÉN SZENT-GYÖRGY PLAKETTET ÉS OKLEVELET ADOMÁNYOZOTT A BÁCS-KISKUN MEGYEI KÖZGYŰLÉS TAGJAI RÉSZÉRE.
A közgyűlést követően Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke és Somogyi Lajos polgármester a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat és Ballószög eredményes együttműködésének szimbólumaként egy fát ültettek el, amelyet Rideg László adományozott a településnek.