A Life Logos 4 Waters program keretében az utcák végében húzódó, ökológiailag igen értékes területen valósulna meg a terület használatát javító, de remélhetőleg a természetvédelem, az élőhelyek védelmét, biológiai diverzitást is szem előtt tartó fejlesztés. Most a tervező szakemberek mutatják be az elképzeléseket, lehetőségeket, akiknek bárki fölteheti kérdéseit, elmondhatja a véleményét!
Az 2021 októberében elindult, négyéves LIFE LOGOS 4 WATERS projekt az önkormányzatok és a vízgyűjtő szintű együttműködések szerepére fókuszál a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásban – derül ki a program internetes oldalán található bemutatkozásból.
A városunkban tervezett, előkészítés-egyeztetés alatt álló projekthez hasonló valósult meg nemrégiben Bátyán is, amint arról nemrégiben írtunk.
Most
KALOCSA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA VÁRJA AZ ÉRDEKLŐDŐKET MÁRCIUS 2-ÁN, CSÜTÖRTÖKÖN DÉLUTÁN NÉGY ÓRAKOR KEZDŐDŐ, A VÁROSHÁZA DÍSZTERMÉBEN TARTANDÓ LAKOSSÁGI FÓRUMRA.
A WWF Magyarország és a Belügyminisztérium delegáltjainak részvételével tartandó fórumon általánosságban az „Együttműködésben a klímatudatos vízgyűjtő-gazdálkodásért” című Life Logos 4 Waters projektet, illetve a kalocsai Kertvárosban, a "gyümölcs utcák" mögötti területen megvalósítandó projektet mutatják majd be szakemberek, amelynek terveit be is adták előzetes véleményezésre.
Amint portálunknak Fekete Csaba, az öt településen megvalósuló beruházás-sorozat gesztortelepülése, Bátya polgármestere elmondta:
AZ EMLÍTETT TERÜLETEN ÖT, MÁS-MÁS ADOTTSÁGÚ, MÉLY FEKVÉSŰ TERÜLETRÉSZ VAN, AMELYEK VÍZMEGTARTÁSÁRA KÜLÖNBÖZŐ MEGOLDÁSOK SZÜLETTEK.
Ezeket ismertetik majd meg a fórumon a megjelentekkel. A téma tehát nemcsak a gyümölcs utcák lakóit érinti, hanem érdekelheti a város minden lakóját, különösen a természet-, környezet-, klímavédelmi és ökológiai kérdések iránt fogékonyakat.
Főképp, mivel a terület az elzártsága, alacsony kihasználtsága, náddal borítottsága mellett, illetve éppen a miatt számos olyan növény és állatfajnak biztosíthat kiváló élőhelyet, amelyek a civilizációs, urbanizációs hatások és az iparosított mezőgazdaság által eltűnő élőhelyeik miatt máshol már nem találhatnak menedéket – a szakemberek bizonyára e szempontokat is figyelembe vették a tervezésnél.
Beszámolójukat kíváncsian várjuk, és arról
TÁJÉKOZTATJUK OLVASÓINKAT!