Végleges helyén, a hívő emberek számára teljes pompájában hirdeti Isten dicsőségét, nyújt látványosságot a város főterén július 17-én, 18-án felállított Szentháromság szobor. A július 22-én kezdődő héten az érseki kastély főbejáratával szemben az első néhány tíz négyzetméter trentói porfírkő lerakásával megkezdődött és folyamatosan halad a tér burkolása. A munkát végző szakemberek számos másik, köztük barokk teret kimagasló színvonalon burkoltak, az ő szaktudásuk is hozzájárul ahhoz, hogy az eddig kalodákban lévő kő összefüggő területen látványosan szép felületet ad.
A munkálatokról szólva Vörös Márta, a főegyházmegye főépítésze portálunknak elmondta: a cél az, hogy a tér burkolásával idén eljussanak az utakig, azaz aSzent István király útig, illetve az óvoda előtti útig, ha az idő is engedi. A Szentháromság szobor után a háborús emlékmű és a többi szobor is a végleges helyére kerül.
Mint beszámoltunk róla, július 17-étől több napon át tartó, látványos, daru segítségével végzett faragottkő elemek összeállításával, végleges helyére került a rekonstrukció alatt álló Szentháromság tér meghatározó alkotása, egyben névadója, az újra faragott Szentháromság szobor. A régi Szentháromság szobor dicsfényét és szentlélek galambját felújították, így az alkotás csúcsát az díszíti.
Ugyan a tér Látogató Központ, volt Hotel Kalocsa felőli részén még folynak az alépítményi munkák,
AZ ÉRSEKI KASTÉLY FŐBEJÁRATÁNÁL A JÚLIUS 22-ÉN KEZDŐDŐ HÉTEN MEGKEZDŐDÖTT A TÉR BURKOLATÁNAK LERAKÁSA.
Vörös Márta megerősítette, a burkolat az úgynevezett CKT betonra kerül, amely egy vízáteresztő szűrőbeton réteg. Alatta nagyon komoly vastagságú, több rétegű és több frakciójú zúzalék kő van annak érdekében, hogy ez a terület nagy teherbírású legyen. Erre került, kerül az a kalodákban lévő porfírkő, amelyet az egykori zsinata révén is híres olaszországi Trentóban vásárolt az érsekség.
Hozzátette,
A TRENTÓI POrFÍRKŐ BURKOLAT A TÉR EGÉSZÉRE KITERJED,
azaz a katolikus óvoda, a nagyszeminárium, hotel, illetve a múzeum,a kastély kerítése által határolt területre.
Ahol járda épül, azt a barokkhoz szépen igazodó, sárga színű téglából készült szegély keretezi.
ENNEK CÉLJA, HOGY A BAROKK ÉPÜLETEK ÁLTAL MEGHATÁROZOTT KORABELI TÉRSZERKEZET MADÁRTÁVLATBÓL IS KIRAJZOLÓDJON.
A főépítész szerint az épületekben, látványosságokban gazdag téren a burkolat kevésbé lesz rajzos. Egyfelől azért, mert korábban sem volt ilyen, másfelől, mert nagyon nagy felületet fed le a korabeli főszékesegyház alaprajza, amit szintén be kell mutatni. Továbbá a téren lévő látványosságokhoz képest kicsi az a burkolt felület, amibe „bravúr”vihető.
A munkálatokról szólva Vörös Márta kifejtette, miután az irányokat meghatározták és a burkoláshoz szükséges trasszcement is megérkezett, a munka a tér kastély előtti részén kezdődött.
Mivel a tér burkolatánál a visszafogottság kell, hogy domináljon,
A TRENTÓI PORFÍRT ÚGYNEVEZETT SOROS KŐKÉNT RAKJÁK LE A SZAKEMBEREK, AKIK KORÁBBAN SZÁMOS MÁSIK, KÖZTÜK BAROKK TERET KIMAGASLÓ SZÍNVONALON BURKOLTAK.
Azt a helyszínen tapasztaltuk, hogy az ő tudásuk is hozzájárul ahhoz, hogy
AZ EDDIG KALODÁKBAN LÉVŐ KŐ ÖSSZEFÜGGŐ TERÜLETEN LÁTVÁNYOSAN SZÉP FELÜLETET AD.
Vörös Márta főépítész kijelentette:
A cél az, hogy a tér burkolásával idén eljussunk az utakig, tehát a Szent István király útig, illetve az óvoda előtti útig. Ebből adódik, hogy addig, elletve már korábban a háborús emlékmű és a szobrok is a végleges helyükre kerülnek."