Elsősorban vak és gyengénlátó munkavállalókat várt a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete Kalocsán, a Művelődési Központ Kamaratermébe június 30-án, a „Közösen a munkáért Bács-Kiskunban” című pályázat rendezvényére. A kora délutánig tartó eseményen az egyik kalocsai cég munkatársa a fogyatékkal élők munkavállalási lehetőségeiről tartott előadást.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Szociálpolitikai Intézet „Foglalkoztatás 2019” elnevezésű pályázatának nyerteseként a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete 2 millió forint támogatásban részesült.
A „Közösen a munkáért Bács-Kiskunban” című pályázat célja a fogyatékossággal élők munkaerő-piaci integrációjának elősegítése. A program megvalósítása során az egyesület 2020-ban és 2021-ben eddig 8 Bács-Kiskun megyei helyszínen, 590 személyes találkozásra teremtett lehetőséget.
Hencz András, a Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesületének elnöke portálunknak elmondta
2020-ban Kecskeméten tartottuk a projektmegnyitót, majd azóta többek között Kiskunfélegyházán és Lakitelken gyűltünk össze. A programcélcsoportjának tagjai érzék-, és mozgásszervi fogyatékossággal élő, továbbá megváltozott munkaképességű emberek. Valamint a kistérségek olyan munkáltatói, akik jelenleg is foglalkoztatnak, vagy potenciális foglalkoztatói lehetnek a fogyatékossággal élő munkavállalóknak.
- mondta az elnök, majd hozzátette:
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a résztvevők bátran és célirányosan kérdeznek, kérnek szakmai tanácsokat az előadóktól."
Természetesen a foglalkoztatással kapcsolatban a Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesületének rehabilitációs munkatársa mindig a rendelkezés áll, hiszen elsősorban ő az, aki ezzel kapcsolatban információval tud szolgálni. A program kezdete óta több látássérültnek sikerült elhelyezkednie, a munkaerőpiacról komoly érdeklődés van irántuk, ugyanis támogatásokat kapnak a cégek, ha vak, vagy gyengénlátó munkavállalót alkalmaznak. Az érdeklődőknek azt javasoljuk, hogy először a megyei egyesületet keressék fel, és majd mi segítünk helyben megfelelő munkahelyet és munkakört találni."
– hangsúlyozta Hencz András.
Az egyesület elnöke szólt arról is, hogy a sorstársak számos területen tudnak elhelyezkedni. Tipikusan ilyen az informatika, de call centeres munkatársként vagy épp irodai alkalmazottként is megállják a helyüket.
A nyílt munkaerőpiacról a kalocsai Kaloplasztik Kft. termelésvezetője tartott előadást. Molnár Attila szerint náluk jelenleg 6 megváltozott munkaképességű munkavállaló dolgozik.
Fontos munkát végeznek a vállalat számára, legfőképp a gyártást kisegítő területeken tudjuk foglalkoztatni őket. Például a szociális blokkok, irodák takarítását bízzuk rájuk, illetve mások mellett a csomagolásnál számítunk a segítségükre."
- fogalmazott Molnár Attila.
A kalocsai rendezvény második felében az előadók már működő „Jó gyakorlatok” bemutatásával, szemléletformáló tájékoztatókkal, és saját élményes programelemekkel szólították meg a résztvevőket.
Forrás:KalocsaTV