Egyre több világcég mellőzi a papírt és valami egészen más alapján dönt.
Lehet, hogy a jövőben a továbbtanulás helyett a célirányos munkavállalás lesz a karrier és a jó szakmai előrejutás záloga? Már most is egyre több világcég úgy keresi új munkatársait, hogy nem jelölnek meg kötelezően egy-egy diplomát, hanem elsősorban a szakmai múltat, a korábbi tapasztalatot és elért szakmabeli eredményt nézik meg - írta az Eduline.
Eddig főleg a startupoknál volt tapasztalható ez a hozzáállás, de most nagy pénzügyi cégek, sőt a Penguin könyvkiadó is bejelentette, hogy az egyetemi végzettség nem követelmény a továbbiakban. Indoklásuk szerint így sokkal színesebb, nyitottabb csapatot lehet építeni. A kiadó HR vezetője szerint nem találtak összefüggést a diploma és a későbbi karrier között. A fő szempont tehát a képesség és a szakértelem.
Egy másik világcég, a könyvvizsgáló PricewaterhouseCoopers is hasonló döntést hozott. Szerintük sok olyan tehetséges ember van, aki a korábbi háttere miatt nem tudott továbbtanulni, de a munkájukról nem mondana le a cég.
A Google sem követel diplomát az álláskeresőknek szóló oldalán. A Google megfogalmazása szerint Googleyness-t keresnek, ami a munkakereső látásmódjára utal.
Az Apple is már évek óta megelégszik az alapdiplomával és nem írja elő a mesterszak elvégzését. Egy vizsgálódás során kiderült, hogy a cégnél alig vannak kezdők, főleg 5-20 éves tapasztalattal rendelkezőket alkalmaznak.
A cégek a valós tudást és a személyiséget vizsgálják. A HR-esek a korábbi szakmai múltat, azaz az előző munkahelyeket, az ott végzett munkát, azok eredményeit vizsgálják. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor egyre több helyen a szakmai múlt jelentősebb lesz a diplománál.
Forrás: Szeretlekmagyarorszag.hu
A Fókuszban Podcast második adásának vendége Bagó István addiktológiai konzulens, akivel a szerhasználati trendekről, dizájnerdrogokról, a felismerés fontosságáról és a megbélyegzés hatásairól is beszélgettünk.