A humánerő megtartása, illetve vonzása érdekében döntött úgy dr. Mócza György, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Kalocsai Szent Kereszt Kórháza vezetője, hogy az intézmény, saját költségvetése terhére három darab, kétszobás orvos lakást újít fel. A zömében festési munkák elvégzését követően 9-10, lakásonként jellemzően három, jelenleg albérletben lakó, vagy nagyobb távolságról beutazó nővér elhelyezésére lesz lehetőség. Az intézmény keretei közötti lakhatás jelentősen csökkentheti az érintett nővérek kiadásait, a beutazóknak pedig több idő jut a pihenésre.
A Magyar Kórházszövetség elnökének idén márciusban megválasztott dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főigazgatója a tavasszal Siófokon megtartott szakmai kongresszuson azt nyilatkozta:
Van olyan országrész, ahol kritikus, húsz-huszonöt százalékos a nővérhiány, ezért jelenleg a legnagyobb problémát már nem az orvoselvándorlás jelenti. Több ezer nővérre lenne szükség, azért is, mert a jelenleg dolgozó ápolók nagy része nyugdíjkorhatár előtt áll, így kritikussá válhat a helyzet, amikor ők is kilépnek a munkából.
Egy korábbi, sajtóban elterjedt felvetésről – amely szerint olyan szakápolókat képeznének, akik egyes orvosi feladatokat is elvégezhetnének – a főigazgató azt nyilatkozta, nagyon jó iránynak tartja, hogy átvegyük a nyugati modellt, ám előbb az alapvető emberi erőforráshiányt kell megoldani, azt követheti a speciális szakepképzés bevezetése Magyarországon is.
Dr. Mócza György főigazgató-helyettes a lakások nővérek részére történő átadásával kapcsolatban fontosnak tartotta hangsúlyozni: személyesen is szívügye a kórházban dolgozó nővérek, középkáderek anyagi megbecsülésének, élet- és munkakörülményeinek javítása. A lakások mellett a megújuló épületszárny átadásától azt is várja, hogy az a gyógyítás körülményeinek korszerűsítése mellett a humánerő munkafeltételeinek javulását is eredményezi. Ezzel is nő a kórház munkaerő megszerző és megtartó képessége, csökken a fluktuáció.