A múlt év végén, de még idén januárban is teljes fordulatszámon pörgött a Kalocsai Szent Kereszt Kórház egymilliárd forint értékű, EU forrásból megkezdett, magyar forintokból befejeződő fejlesztése. A megújult, Kossuth Lajos utcára nyíló épületszárny építészeti munkálatait január 31-én jelentették készre, így február elsején megkezdődött az épület február 7-ig tartó műszaki átvétele.
Dr. Mócza György, az intézmény vezetője arról számolt be, hogy a kivitelezést a munkát közbeszerzésen elnyerő, hajósi székhelyű Aktív Kft. végezte. Az intézménnyel jól együttműködő cég a műszaki átvétel végéig a felmerülő, kisebb hiánypótlási munkálatokat is befejezte.
Ám az épület használatbavételi eljárása még nem kezdődhetett el, mert a helyiségek bútorozására az Állami Egészségügyi Ellátó Központhoz nyújtották be a plusz forrásra irányuló igényt. Erről egyelőre nem született döntés.
A főigazgató szólt arról is, hogy a kecskeméti megyei, a kiskunfélegyházi és a kalocsai kórház integrációját segítő, összesen közel 3 milliárd forint beruházási összegű projekt részeként mintegy 1 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhatott meg a kalocsai intézményben. A sürgősségi ellátás és a digitális radiológia infrastruktúrájának korszerűsítésével, a központi betegfogadó és a kiszolgáló terek kialakításával olyan jelentős fejlesztés történik a kórházban, amelynek szinte valamennyi szakterületre jótékony hatása lesz.
Mint elhangzott: a Szent Kereszt Kórház főépülete közel 2000 négyzetméter alapterületen újult meg, ebből 150 négyzetméter az új építésű.
A főépületbe kerülnek át a szakrendelések és azok a szolgáltatások, amelyek jelenleg az úgynevezett régi SZTK-ban működnek. Ezzel szinte a teljes járóbeteg-ellátás egy tömbbe kerül, megkönnyítve a betegek kórházon belüli tájékozódását, lerövidítve és optimalizálva a betegutakat.
A régi SZTK épületet ennek ellenére tovább kell működtetni, mert az EFI Irodának még két évig szüksége van az ott lévő helyiségre, de az önkormányzat is irodákat, rendelőt kért a védőnői szolgálat és az ifjúsági orvos elhelyezéséhez. A sürgősségi ellátás területén is jelentős előrelépés történt. A 8 ágyas, a szakmai besorolás szerint SO1 szintű sürgősségi osztály a „C” épületből átkerül a „B” épület mélyföldszintjére, míg a központi betegfelvételt a volt intézményi gyógyszertár területén, az új főbejárathoz közel alakították ki.
A használatba vételhez már közel álló beruházás a gyógyítás körülményeinek korszerűsítése mellett a humánerő munkafeltételeinek javulását is eredményezi. Ezzel összefüggésben nő a Kalocsai Szent Kereszt Kórház munkaerő megszerző és -megtartó képessége - mondta dr. Mócza György, a kalocsai Szent Kereszt Kórház vezetője.