A daruskocsi hidraulikája nem bírta a 3 tonnás terhelést, így a tervezettől eltérően egy nappal később, július 17-én, szerdán a déli órákban került végleges helyére az újonnan faragott Szentháromság szobor főoszlopa. A Szent István király út meghosszabbításának képzeletbeli tengelyében, a Főszékesegyház, az Érseki Kastély, az Astriceum Érseki Múzeum által határolt terület középpontjában lévő Szentháromság szoborra a munkálatok végén kerül majd fel a három szent, valamint az eredeti, letisztított, majd aranyozott dicsfény a szintén eredeti, ezüstözött Szentlélek galambbal. Ma délelőtt jártunk a megújuló téren, ahol folyamatos az építkezés.
Vörös Márta, a főegyházmegye főépítésze Facebook bejegyzéseiből napok óta azok is figyelemmel kísérhetik a Szentháromság téren folyó munkálatokat, akik nem járnak arra, vagy nem kukkantanak be a tér ezen szegletébe.
Érdeklődésünkre a főépítész asszony arról tájékoztatta portálunkat, hogy kedden a szoborelemet a szállítójárműre emelő daru hidraulikája nem bírta a 3 tonnás terhelést. Ennek következtében a Szentháromság szobor oszlopa és főpárkánya csak szerdán érkezett a térre, ahol órákon belül végleges helyére került.
Mint mondta, a talapzatból már eddig is látni lehetett, hogy a Szentháromság szobor új helye a Szent István király út meghosszabbításának képzeletbeli tengelyében, a Főszékesegyház, Érseki Kastély, az Astriceum Múzeum által határolt terület középpontjában van.
Hozzátette: A fertőrákosi mészkőből készült Szentháromság szobor posztamensére kerül az a nagy kőpárkány elem, amelyet az érseki kastély kertjéből, a kifaragása helyszínéről hoztak át a reggeli órákban. Ennek az egyik különlegessége, hogy egy darabból készült, ez fogadja azt a főoszlopot, amely most érkezett Apátfalváról, a kőfaragó szobrászművésztől.
A főpárkány fogadja a három szent, Szent Sebestyén, Szent Flórián és Nepomuki Szent János szobrát.
Mint elhangzott, a szobor talapzatára most ráhelyezett főpárkányra kerül a városi címert is tartalmazó főoszlop, növényi fonattal, szárnyas angyalfejekkel díszítve. Ezt zárja egy kisebb párkányelem, melyre majd a Szentháromság jelenet kerül. A szobor ezen részét díszíti a fémből készült, eredeti dicsfény is. Ám váltottak, mert a dicsfényt korábban nem helyesen színezték. Régen ezüst bevonatot kapott, most aranyozták, és a Szentlélek galambot is eredeti színe megjelenítése érdekében ezüst bevonattal látták el.
Vörös Márta a téren folyó egyéb munkálatokról, mások mellett az Érseki Kastély bejáratánál hamarosan kezdődő trentoi profír burkoló kő elhelyezéséről is beszámolt. Erről külön cikkben tájékoztatjuk olvasóinkat.