A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara exkluzív Zöldgazdasági szakemberképzést indít minden olyan, a környezetét és szakmáját tudatosan építő vállalkozónak, aki a már érzékelt klímaváltozást figyelembe véve tervezi végezni tevékenységét, jövőbeni fejlesztéseit, beruházásait – olvasható a Kamara honlapján.
Magyarország a klímaváltozás okán az egyik legjelentősebben érintett égövben van, ezért jelentős lokális éghajlatváltozás megy végbe.
Ahhoz tehát, hogy vállalkozásunk egyáltalán alkalmazkodni tudjon a változásokhoz, és további környezetkárosítás nélkül állítson elő terméket vagy szolgáltatást, ismerni szükséges a zöldgazdaság módszereit, új technológiát, eszközeit és alapanyagait.
A Zöldszakember képzés résztvevői
reális képet kapnak a klímaváltozás aktuális helyzetéről,
megértik azt, hogy a zöldgazdaság elveinek használatával hogyan és miért járulnak hozzá a globális klímaváltozás által okozott hatások lassításhoz és a kibocsátások csökkentéséhez,
megismerik azokat a környezetvédelmi szempontokat, amelyeket a munkájuk során az alapanyag kiválasztásától a hulladékká válásig figyelembe kell venniük,
a klímaváltozás okozta elvárosoknak megfelelően tudják elvégezni feladataikat, illetve tudják elkészíteni a terméket, vagy a szolgáltatást ennek megfelelően tudják végezni,
a hagyományos anyagok elhagyása után korszerű, környezetbarát anyagokkal, technológiákkal egyaránt magas szinten tudnak minőségi munkát végezni,
tudásuk a gyakorlati elvek és módszerek megismerése mellett kiterjed a szabályozásokra is, és megadja a felkészüléshez szükséges források elérésének módját.
A Zöldgazdasági szakember képzés óraszáma:24 óra
A képzés intenzitása: 4x6 tanóra (heti egy alkalom, péntek, 8:30-13:15 óra)
Tananyagegységek:
Zöldgazdaság alapjai (Zöldgazdaság fogalma, területei, jövője, Klímaváltozás okai és hatása az éghajlatra, Klímaváltozás modellezésének módszerei, Üvegházhatású gázok és jellemzőik, Klímapolitika, Klímaváltozás hatásai Magyarországon az EU ban és globálisan, Települési klímapolitika, fenntartható város, okos város a klímaváltozással összhangban, Magyarország Zöldgazdasági politikája 2050-ig, Körforgásos gazdaság, Karbon lábnyom számítás, ÜHG gázok kibocsátás-csökkentésének lehetőségei, Klímakockázat elemzés, mint jövő, Egyéni felelősség és feladat vállalkozó és magánember esetében, Informatika és MI szerepe a zöldgazdaságban, Társadalmi válaszok a klímaváltozásra, Gyakorlati jó példák a zöldgazdaságban)
Források (Pénzügyi források eredete, szétosztás módja globálisan és a EU-ban, Hazai pályázati források vállalkozásoknak, Sikeres pályázat szempontjai a fenntarthatóság jegyében)
A képzés díja:
a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara tagdíjhátralékkal nem rendelkező önkéntes tagjainak*: 49 000 Ft+áfa (br. 62 230 Ft)
Nem önkéntes kamarai tagok (regisztrált vállalkozások) részére: 61000 Ft+áfa (br. 77 470 Ft)
*A kamarai regisztráció nem jelent kamarai tagságot. A kereskedelmi és iparkamaránál a tagság továbbra is önkéntes.
A képzési díj befizetését a képzés kezdete előtt 7 nappal, átutalással várjuk a 10915008-00000009-21320012 számlaszámra. A jelentkezést akkor tekintjük véglegesnek, ha a képzési díj kiegyenlítésre került.
Az őszi képzések kezdési időpontjai:
október 28. (a képzés utolsó napja: november 18.)
november 25. (a képzés utolsó napja: december 16.)
A képzés - a 11/2020. (II.7.) Korm.rendelet alapján - Tanúsítvány kiadásával zárul.
Amennyiben a Zöldgazdasági szakember képzésre jelentkezni kíván, jelentkezését elektronikusan ide kattintva teheti meg:
A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Felnőttképzési tevékenység engedélyszáma: E/2021/000040, Felnőttképzési tevékenység bejelentés száma: B/2021/000705.
A tavaszi nyitányon a sereghajtó Balogh Tészta TVSE otthonába látogatott a felsőházi rájátszásba igyekező Gézengúz UKC zömében fiatalokból álló gárdája. Ellenfele ezúttal az a tiszakécskei együttes volt, amely a 2024/2025-ös bajnoki évben nem érezhette még a győzelem ízét, a siker semmihez sem fogható varázsát.
A Mályvavirág Alapítvány országos kezdeményezése az egészségmegőrzésről, az összefogásról és a nők támogatásáról szól, a kalocsai Mályvapolcot február harmadikán, könyvbemutatóval egybekötve avatják fel.
A jelenleg érvényes álláskínálatban az inkább férfias munkakörök vannak többségben. A legnagyobb igény sofőrökre, biztonsági őrökre és gépszerelőkre mutatkozik.
Az erőműépítés során számtalan olyan munkafolyamat van, ahol az emeléshez toronydarukat
használnak. Az emelőgépeket az egyes építési szakaszokkal összhangban szállítják a helyszínre és
állítják fel. Az első toronydaruk elemei már megérkeztek az építkezésre. Az elemenként Paksra
szállított, 40 tonna teherbírású emelőgépekre az első beton munkálataihoz már szükség lesz. (x)
A német nemzetiségi hét minden évben izgalmas programokkal várja a tanulókat a Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskolában, mely során a történelem, a hagyományok és a kulturális értékek is fókuszba kerülnek.
A kalocsai gyümölcs utcáknál induló uniós projekt a csapadékvíz megfelelő elvezetése mellett annak minél hatékonyabb visszatartását és nagy ökológiai értékű vizes élőhelyek kialaktását célozza, egyben hosszútávra rendezi az eddig meglehetősen elhanyagolt területet.
Másfél héten belül két autót is ellopott egy 32 éves sükösdi férfi. A nyomozók hamar lefülelték. Ez azonban nem vette el a kedvét a további lopástól.
Még >>>
„The next school shooter will be me” (magyarul: „A következő iskolai lövöldöző én leszek”) – ezt a szöveget tette közzé profilján a 17 éves fiú, aki ugyan poénnak szánta szavait, de büntetőeljárásban kell felelnie tettéért.
Még >>>
Péntekig lehet jelentkezni a február 10-ére meghirdetett online eseményre – tette közzé közösségi oldalán a Bajai SZC Kalocsai Dózsa György Technikum és Kollégium.
Még >>>