Bár a kalocsai érsekség leginkább szemünk előtt folyó munkája jelenleg a Szentháromság tér felújítása [erről hamarosan részletesen is írunk], a háttérben is fontos döntések születnek: megvan a felelőse az ASTRICEUM születőben lévő kiállításának.
Vörös Márta, a Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye főépítésze, a városban folyó, érsekség égisze alá tartozó beruházások vezetője tájékoztatta portálunkat arról, hogy szeptember óta megvan a felelőse az ASTRICEM Érseki Múzeum születőben lévő kiállításának.
Mint elmondta, kifejezetten dr. Bábel Balázs főpásztor felkérésére vállalta el dr. Bárth János történész-néprajzkutató a tisztséget. Ő a hónap eleje óta hivatalosan is ezen dolgozik, a választás pedig azért esett a személyére, mert „kötődik Kalocsához, rengeteg tanulmánya és kutatása van, amelyek majd visszaköszönnek a múzeumban, arról nem is beszélve, hogy intézményvezetői tapasztalata is van”.
Az 1944-es, jánoshalmi születésű szaktekintély, aki egyébként Kalocsán járt gimnáziumba, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen végzett történelmi és néprajzi tanulmányait követően ugyanis 1968 és 2006 között a Bács-Kiskun megyei múzeumokban, így Kiskunhalason, Kalocsán és Kecskeméten dolgozott igazgatóként.
Fontosabb kutatási területei tartalmi értelemben a településnéprajz, a vallási néprajz, a történeti néprajz, a társadalomnéprajz, a népesedéstörténet, az agrártörténet és az életmódtörténet. Fontosabb kutatási területei földrajzi értelemben a Duna–Tisza köze, beleértve a Kalocsai Sárközt, Kiskunságot és a Bácskát, valamint Székelyföld – olvasható blogoldalán.