Mélykút a mai naptól fogva egész Európa egyik legmodernebb víziszárnyas-feldolgozó üzemével büszkélkedhet – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a tizenkét milliárd forintból bő egy év alatt elkészült, 8,5 hektáros területen fekvő mélykúti üzem mai ünnepélyes átadásán. Az új üzemben a vágóhíd mellett kialakítottak egy feldolgozó üzemet, egy hűtő- és fagyasztó házat, és egy szennyvíztelepet is.
A magyar jövőhöz sikeres kisvárosok kellenek, a kormánynak pedig az is szívügye, hogy megerősítse a magyar vállalatokat - erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök a Bács-Kiskun megyei Mélykúton, a Hunent Víziszárnyas Feldolgozó Zrt. gyáravató ünnepségén – írta az eseményről a kormany.hu.
A mai, azaz hétfői eseményen a miniszterelnök kijelentette:
a magyar modell működik, Magyarország egyre jobban teljesít” A gazdasági tervekről szólva megerősítette: a magyar gazdaság növekedésének minden évben legalább két százalékkal kellene meghaladnia az uniós bővülés mértékét, mert így Magyarország versenyelőnyhöz juthat. Ehhez a jelenleginél kétszer annyi olyan vállalatra van szükség, mint a Hunent - közölte.
Jó látni, hogy ma már olyan időket élünk, amikor magyar kisvárosokban sokmilliárdos termelő beruházások valósulnak meg”,
mert úgy képzeljük el a magyarok jövőjét, hogy a kisvárosok sikeresek lesznek, és a magyar falvaknak is lesz jövője, ehhez pedig ilyen beruházások kellenek” - mondta Orbán Viktor.
A kormányfő hangsúlyozta, hogy Mélykút a mai naptól fogva egész Európa egyik legmodernebb víziszárnyas-feldolgozó üzemével büszkélkedhet. Kiemelte, hogy a
350 új munkahelyet teremtő 40 millió eurós beruházást egy magyar családi vállalat hozta tető alá.
Hozzátette, jó esély van arra, hogy megindulhatnak majd a fejlesztés következő szakaszának munkálatai is.
Orbán Viktor megjegyezte továbbá, hogy a mostani beruházás jó hír a környéken élő gazdáknak, akik nyugodtabban tervezhetik a jövőjüket, lesz munkájuk.
„A beruházás egyértelmű jele annak is, hogy a magyar baromfiágazat tovább szárnyal majd” - mondta, kiemelve, hogy az új üzemmel Magyarország megőrizheti előkelő második helyét Európában - Franciaország mögött - a minőségi kacsatermelésben.
Az új gyár anyagi hátteréről szólva a kormányfő közölte: az összeg egy tekintélyes hányadát a vállalat biztosította, a kormány több mint négymilliárd forinttal vette ki belőle a részét, míg a költségek felét is meghaladó összeget a nemzetközi tulajdonban, orosz részvétellel működő Nemzetközi Beruházási Bank adta. Utóbbival kapcsolatban hozzáfűzte: ez az első beruházás, amelyet az utóbbi időben a bank Magyarországon támogatott.
Bányai Gábor, a térség országgyűlési képviselője a rendezvényen arról beszélt, hogy a jövőben a legfontosabb hiánycikk a víz mellett az egészséges élelmiszer lesz, ezért is kiemelkedően fontos a mélykúti üzem.
Jó helyre került a költségvetési támogatás, Európa egyik legmodernebb vágóhídja készült el - mondta.
Az ünnepségen elhangzott, hogy a 8,5 hektáros telken létrejött új üzem vágási kapacitása naponta 50 ezer kacsa vagy 25 ezer liba.