A hétvégi fejleményekkel megyénkben 23 főre nőtt a kimutatott koronvírus-fertőzöttek száma.
Ezzel megyénk továbbra is a kevésbé fertőzött területek közé tartozik.
A Duna másik oldalán, Tolna megyében 14 fertőzöttet tartanak nyilván, ugyanakkor ez a népesség egészére vetítve már megelőzi a Bács-Kiskun megyei adatot, hiszen megyénk félmilliós népességéhez viszonyítva ott kevesebb mint feleannyian élnek.
Tolna megyével együtt Békés, Vas és Heves megyében találták eddig a legkevesebb fertőzöttet, ezekben a megyékben jelenleg 13-14 koronavírus-fertőzöttet tartanak nyilván.
A legsúlyosabb a helyzet Budapesten:
A FŐVÁROSBAN MÁRA EZER FÖLÉ EMELKEDETT A KIMUTATOTT FERTŐZÖTTEK SZÁMA.
Az 1002 fertőzöt önmagában több, mint az összes hazai kimutatott fertőzött fele, jelenleg ugyanis 1984 az országszerte nyilvántartott beteg.
A megyék közül is Pest megye toronymagasan kiemelkedik az átfertőzöttség tekintetében: ott 286 igazolt fertőzött van, ami a magyarországi fertőzöttek nek közel kéthadmada.
Az országos átlagnál több fertőzött van - az esetszém szerint csökkenő sorrendben - Fejér, Győr-Moson-Sopron, Csongrád és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben. Ezek közül magasan kiemelkedik Fejér megye, ahol 159 igazolt fertőzött van. A többi említett megyében 53 és 64 között van az esetszám.
Az Operatív Törzs mai tájékoztatása szerint a Pesti Úti Idősek Otthona mellett
számos hazai idősotthonban mutattak már ki fertőzést,
de ezek közül többen csak egy fertőzöttet találtak, és köztülük is jellemzően dolgozóról van szó.
Müller Cecília tisztifőorvos a 11 óra után tartott tájékoztatásában - sajtókérdésre válaszolva - felsorolta azokat az intézményeket, amelyekben találtak fertőzöttet.
Az érintett idősotthonok egyike sem bács-kiskun megyében található.
Azokban az otthonokban, ahol a fertőzötteket találták, az országosan ismert intézkedések mellé további biztonsági előírásokat vezetnek be,