Rendhagyó program a Kalocsai Szent István Gimnáziumban. Az istvánosok „kultúrbuliját” most először és, remélhetőleg, nem utoljára rendezték meg!
Február 7-én, pénteken egy igazán különleges rendezvényen vehettünk részt az iskola szervezésébena könyvtárunkban. Az istvánosok „kultúrbuliját” most először és, remélhetőleg, nem utoljára rendeztük meg! Az este célja a művelődés melletta kikapcsolódás is volt:hallhattunk izgalmas élettörténeteket, megismerhettük egymás érdeklődési körét azáltal, hogybetekintést kaptunk különböző művészeti ágak alkotásaiba. Szerepelt az eseményen például a rockzene, a középkori és modern krimi,ifjúsági regény, és, a diákok számára egészen megdöbbentő téma: egyes tanáraink fiatalságais.Az est azért is számított rendkívülinek, mert az olvasóterem végében két asztal is roskadásig volt süteményekkel, pogácsával, zsíros kenyérrel, különböző ropogtatnivalókkal, üdítőkkel.
A programsorozatot a Kalocsai Thália Társulatszínjátszói, Füstös Éva, Póli Róbert és Kopasz Zoltán a Survivor–A könyvtár című kabaréval kezdte meg, melyben egy valóságshow keretei között a túlélést az olvasás biztosítja a szereplők számára. Ezután bátor jelentkezők mutatták be legkedvesebb könyvüket a közönségnek,érdekes részleteket olvasvafel a művekből. Több diáktársam is élt ezzel a lehetőséggel. Jó volt hallgatni előadásukat, mert megtudtuk, milyen műfaj áll hozzájuk közel, s így jobban megismerhettük őket.
Az engem leginkább felpezsdítő műsor az „Apák és fiaik” voltak, mert élőzenével színesítették az estét. Először a költő-zenész Papp Róbertés fia, ifj. Papp Róbert mutatta be, hogyan is kerültek kapcsolatba a zenével, hogyan találták meg stílusukat, majd Perity Lajos intézményvezető úr és fia, Perity Ádám elevenítették fel közös zenei múltjukat. A családi duók az előadásban a hozzájuk álló, kedves számokat játszották.
Tanáraink is aktívan bekapcsolódtak az eseményekbe: a ’80-as évekről, ifjúságuk éveiről beszéltek. Szűcs Zoltán tanár úr a korabeli rockegyüttesekről tartott interaktív bemutatót, érdekes volt, hogy a kérdéseire adott helyes válaszokért finom cukorkákat osztogatott. Ez volt az egyik kedvenc előadásom, mert a tanár úr jó humorral és nagy átéléssel adta elő a témát, elemezte generációjának meghatározó dalszövegeit. Hajdu István és Kenyeres Zsolt tanár urak élettörténeteiket hozták el nekünk a Kádár-korszakból, melyekből sok újdonságot megtudtunk róluk. Az est zárásaként pedig Horváth László tanár úr mondta el az „esti mesét”, hogy valami könnyed műfajjal térjünk nyugovóra.
Szerintem nagyon jól sikerült ez az „éjszaka”, kedvet csinált ahhoz, hogy többet olvassunk, tanuljunkzenélni, vagy akár, hogykipróbáljuk magunkat az írásban. Reméljük, a közeljövőben ismét részt vehetünk egy hasonló, hangulatos és hasznos estén a gimnáziumunkban!