Településvezetők képzésére, megyei, települési értéktárak bővítésére, megyei legendárium, rendszeres sajtótermék és más kiadványok megjelentetésére, polgármesteri fórumok, közösségi találkozók, fesztiválok szervezésére, sőt, még rajzfilmek készítésére is jut abból a háromszázmillió forintos, vissza nem térítendő támogatásból, amelyet a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a „Bács-Kiskun boldoggá tesz” című pályázatára nyert el a Terület és Településfejlesztési Operatív Program forrásaiból.
A pályázati sikerről a Bács Kiskun Megyei Önkormányzat sajtóközleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz, amelyet az alábbiakban teszünk közzé.
Sajtóközlemény
Bács-Kiskun boldoggá tesz
2020/06/18
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül a TOP-5.3.2-17 kódszámú, Megyei identitás erősítése tárgyú felhívásra benyújtott TOP-5.3.2-17-BK1-2019-00002 azonosító számú „Bács-Kiskun boldoggá tesz” című pályázata 2020. február 26-án kelt támogatói döntés szerint 300,00 Millió Forint, azaz Háromszázmillió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.Projekt indokoltsága és célja a közösségek, helyi partnerség, együttműködés, a civil szféra, valamint általában a közösségi, térségi identitás, a településhez, térséghez kötődés a legtöbb településen, térségben erősítése. Fontos a társadalmi aktivitás és együttműködés növelése. A települési, térségi, megyei közösségek erősítésében kiemelt szerepet képesek betölteni a célzott közösségi programok, rendezvények. Cél, hogy a helyben lakó a közösségek motorját alkotó emberek részesei legyenek a projektnek, akiket képezve, akiket motiválva, akikkel a projekten túlmutató közösségi aktivitást lehet generálni. Az összes projekttevékenység a fenti gondolatok mentén lett megtervezve: Bács-Kiskun megyében olyan önszerveződő közösségek alakuljanak ki, amelyek a későbbiek során finanszírozási források nélkül képesek önállóan is fennmaradni, erősödjön a helyi identitáson túl a megyei identitás és a társadalmi kohézió, a helyi emberek büszkék legyenek Bács-Kiskun megyére, és az valóban BOLDOGGÁ TEGYE őket.
A fő célkitűzésen keresztül az alábbi részcélok is megvalósíthatók:
A projekt végrehajtásával 443 fő hátrányos helyzetű személyek bevonását tervezzük, 8851 fő résztvevőt tervezünk a helyi társadalmi akciókban résztvevőjeként, 4420 fő nő részvételével.
A projekt végrehajtása során elérendő eredmények:
A projekt megvalósításának időtartama előreláthatólag 2020. április 1.
A projekt összköltsége: 300.000.000 Ft
A támogatás mértéke a Projekt elszámolható összköltségének 100%-a.
Bővebb információ: www.bacskiskun.hu
A projekt az Európai Szociális Alapból és hazai központi költségvetési irányzatból kerül finanszírozásra.