„Felújításra nem alkalmas az épület” – ezt állapították meg a szakemberek arról a szakmári házról, amely a február 8-ai tűzeset során rongálódott meg. A tűz szerencsére személyi sérüléssel nem járt, de jelentős anyagi kárral igen: a családi házban, amelyben egyedül nevelte két kisgyermekét az apa, a szobák és a benne lévő bútorok, a személyes tárgyak mind a tűz martalékává váltak, és mellette a tetőszerkezet is megrongálódott. A család a tűzeset után ideiglenesen egy önkormányzati ingatlanban kapott szállást, és most, egy adakozó pár segítségével egy helybéli házba fognak átköltözni, amit valószínűleg a későbbiekben meg is tudnak majd vásárolni.
A tűzesetről már frissében is beszámoltunk, amikor még úgy tűnt, hogy legalább a főfalak menthetőek. Az édesapával, Kovács Zoltán Istvánnal pár hete járták végig a házat munkatársaink. Már akkor is látszódott, hogy elég rossz állapotban van az épület, amelyben a tűz után a szétázott falak és a február eleji fagyok is nagy károkat okoztak, de még bizakodott a család, hogy a későbbiekben visszaköltözhetnek.
Mostanra viszont megjött a statikusok szakértői véleménye, amely szerint nem lehet felújítani az ingatlant. Ezzel kapcsolatban András Gábor, Szakmár polgármestere most így nyilatkozott a KalocsaTV-nek:
Lezajlott a ház statikai vizsgálata, és nincs jó hírünk ezzel kapcsolatban. A szakemberek egyöntetű véleménye az, hogy a kiégett ingatlan lakhatatlanná vált, nincs felújítható állapotban. Ebből szempontból nincs szerencséje a szakmári családnak.Azonban jó híre is volt a polgármesternek a szomorú történethez: egy vidéki pár felajánlott számukra használatra egy helybeli ingatlant. Így ha minden jól megy, akkor nyártól kezdve megoldódik a lakhatási problémájuk.
Azt is megtudtuk, hogy a kiégett házat a tervek szerint lebontják, a telket pedig a későbbiekben értékesíteni szeretné a család.
A gyerekek mostanra talán megszokták az önkormányzati lakást. Úgy gondolom, megfelelő számukra az ideiglenes otthonuk, és most már bizakodva tudnak tekinteni a jövőbe.– nyilatkozta portálunknak a polgármester, aki azt is elmondta, hogy a szakmári önkormányzat a tűzeset után rögtön adománygyűjtést szervezett a rászoruló család számára, hiszen mindenük odaveszett, és a gyűjtés a mai napig tart.
Eddig számos felajánlás érkezett, többek között bútorok, háztartási eszközök, de csak nyáron, az új lakóhely birtokba vételével tudják majd használni azokat.
Forrás: Kalocsa TV
A Fókuszban Podcast második adásának vendége Bagó István addiktológiai konzulens, akivel a szerhasználati trendekről, dizájnerdrogokról, a felismerés fontosságáról és a megbélyegzés hatásairól is beszélgettünk.