A nem túl rendezvénybarát idő miatt a hétfői nap gyerekeknek szóló eseményeit mégsem a Sétálóutcában, hanem a Városi Színházban tartották meg. Nem sokkal tíz óra előtt Arnold Adrien, a Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola intézményvezető-helyettese nyitotta meg a rendezvénysorozatot.
A nem túl rendezvénybarát idő miatt a hétfői nap gyerekeknek szóló eseményeit mégsem a Sétálóutcában, hanem a Városi Szinházban tartották meg. Nem sokkal tíz óra előtt Arnold Adrien, a Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola intézményvezető-helyettese nyitotta meg a rendezvénysorozatot.
Ezt követően a Kalocsa Város Óvodája és Bölcsődéje, Petőfi Utcai Tagóvodája tartott egy kis műsort. majd pedig Pakulár címmel egy interaktív mesejáték vette kezdetét, Vácz Péterné óvónő vezetésével.
11 órára érkezett meg a történetekkel és hangszerekkel megrakott mesebőröndjével Gulyás László. A kiskunfélegyházi vándormuzsikus és komédiamester, Vándormuzsikus, avagy a régi világ hangszereinek meséi című műsorával szórakoztatta a gyerekeket.
Ezután az Eperföldi Iskola népszerű tanító- nevelője Papp Róbert, és fia, ifj. Papp Róbert Zene, vers gyerekeknek című műsorukat adták elő.
A Kacsóka Bábszínház is képviselte magát a Könyvhéten. A bábjátékosok Lázár Ervin Költői verseny című írását dolgozták fel.
A könyvtár korábban kiírt egy rajzpályázatot, melyre óvodások, és általános iskolások is nevezhettek. A téma a kedvenc olvasmányélmény volt, a technika pedig szabadon választott. Ennek eredményhirdetése is hétfőn került sorra. A díjakat Budai Viktória, a Nicolas Schöffer Gyűjtemény vezetője adta át. A beküldött rajzokat a Szinház előcsarnokában lehetett megtekinteni. Született 5 db ovis rajz, alsósoktól 85 db érkezett és felsősöktől pedig 17db.
A helyezettek:
A díjazottaknak és minden résztvevőnek gratulálunk!
13.45 -től az Aranyhal meséje címmel ismét Gulyás László vándormuzsikus foglalta le a közönséget attraktív és interaktív zenés gyermekműsorával.
A szervezők kísérőprogrammal is készültek, a Színház előcsarnokában kézműveskedhettek a gyerekek a Mezei Virágok Népdalkör tagjaival, A Népdalkör tagjai a népi iparművészet, nevezetesen az írás-tervezés, a gépi hímzés, a pingálás, a tojásfestés és a karcolás, a porcelánfestés jeles képviselői. Itt általuk tervezett rajzokat színezhették ki a gyerekek.
Délután új helyszínen, a könyvtár folyosóján folytatódott a program. 17.00 órától A könyvek második élete címmel könyvszobor kiállításmegnyitót tartottak, ahol bemutatkozott: Ancsin Alex amatőr könyvszobrász. A megnyitón jelen volt Lénárt Anna író-költő. Jagicza Zsófia énekével kápráztatta el a megnyitó egybegyűlt közönségét, akit Vízi Melinda tanárnő zongorán kísért. Jagicza Zsófia felkészítő tanára Kerekesné Geri Zsuzsanna volt.
A szerdai napon, június 1 -én folytatódtak a Kalocsai Ünnepi Könyvhét programjai. Bóklászó betűk címmel gyermekfoglalkozást tartottak.
16.30 órától pedig a könyvtár Baba-mama Klub - sorozatának újabb összejövetele került megrendezésre, melynek címe Anya Mesélj! – Miért fontosak a mesék?
Hegedűsné Juhász Nikoletta mentálhigiénés segítő szakember, gyermekpszichodráma vezető beszélgetett az érdeklődő szülőkkel és látogatókkal.
A következő napon, június 2 -án, 8.00 órától Könyves kalandok címmel szintén egy könyvtári foglalkozás vette kezdetét, 14.00 órától pedig a "Pöngését koboznak gyakran ha te hallod" címmel Buda Ádám énekmondó tartott előadást.
Ezen a délutánon, 17 órától egy közönségtalálkozóra hívták az érdeklődőket. Buda Ferenc Kossuth- és József Attila-díjas költő, és Buda Ádáménekmondó, akiknek közös estjére sokan voltak kíváncsiak.
Szintén nagy érdeklődés mellett zajlott le június 3.-án, pénteken a 17.00 órától kezdődő program. Legendák nyomában Kalocsán címmel egy kis várostörténeti sétára invitált minket Beer Zsófia idegenvezető. A jó hangulatú helytörténeti korzózáson az érdeklődők megismerkedhettek többek között Sárkányölő Szent György, Nepomuki Szent János és a Pestisoszlop történetével is.
A programsorozat záróeseménye pedig június 4 –én, szombaton délelőtt zajlott le. Mesedélelőttre hívták a kicsiket, melynek címe: Reggeli történet volt.
Ezzel a könyvtári, mesélős foglalkozással zárult idén a Kalocsai Ünnepi Könyvhét, amit a kilencedik alkalommal rendeztek meg városunkban.
Cserenkó Gábor